Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Kontakty a kariéra


Ústřední knihovna – Akce

Program na únor

Březen 2018

Program na duben
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

pondělí5. 3.

Okénko
19:00

Nit z přízraků

FILMOVÝ KLUB MKP
Nit z přízraků / Phantom Thread (USA 2017, Paul Thomas Anderson, anglicky s čes. tit., 115 min., od 15 let)
Příběh muže natolik posedlého krásou a dokonalostí, až ztratí své city a emoce. Dokud nepotká ji a znovu se v něm neprobudí. Trojnásobný držitel Oscara Daniel Day-Lewis ohlásil po této roli konec kariéry.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Děvče ze sirkárny

PROJEKCE A DIALOGY – filmové projekce FAMU

Neznámý a konzervativní buřič Aki Kaurismäki III.

Besedy po filmu s tvůrci či kritiky moderuje Vladimír Hendrich
Třetí přednášku filmového historika Vladimíra Hendricha o životě a díle nejproslulejšího finského autorského filmaře doplní projekce u nás jen málo známých hudebních klipů v režii Akiho Kaurismäkiho. Následuje lektorský úvod k filmu Děvče ze sirkárny.
Děvče ze sirkárny / The Match Factory Girl, Finsko 1990, 70 min., přístupný)
Hrdinkou třetí části Kaurismäkiho „trilogie ztracenců“ je pramálo atraktivní drobná dívka Iris (Kati Outinenová), kterou kdekdo jen využívá a jež sní vlastní sen o tom, že jednou objeví svého prince z pohádky, se kterým začne nový život. Odchází do baru a vyspí se s náhodným mužem, ve kterém spatřuje prince. Probouzí se v jeho luxusním bytě a vidí, že milenec „ocenil“ společnou noc několika bankovkami, položenými na noční stolek. Dosud sentimentální Iris se záhy rozhoduje nastolit zcela nesentimentální spravedlnost… V naší distribuci dosud neuváděnému groteskně černohumornému snímku se dostalo vysokého uznání od mezinárodní filmové kritiky.

Ústřední knihovna

Cena 70,-

Určené pro: dospělé.

úterý6. 3.

Okénko
17:30

Silas

Silas / Silas
JEDEN SVĚT
Silas Siakor je prototypem moderního aktivisty. Pomocí digitálních technologií bojuje proti nadnárodním korporacím, které v Libérii spíše než životy chudých zemědělců zajímá masivní těžba.
„Existují schopní politici, dobré školy i nemocnice, tak proč je nemáme i v Libérii?“ ptá se Silas Siakor. Ve své zemi se stal symbolem boje za změnu korupcí prorostlého systému. Společně s dalšími aktivisty pomocí mobilní aplikace TIMBY zaznamenává nelegální kácení lesů, zábory půdy, úřední podvody a korupci. Silasův Institut udržitelného rozvoje (Sustainable Development Institute) se nemůže opřít ani o světově uznávanou prezidentku Ellen Johnson Sirleaf, držitelku Nobelovy ceny míru. Odhalil totiž, že slibované miliony dolarů na rozvojovou pomoc putují do kapes jejích příbuzných. Silas se přesto nevzdává. Kupředu ho žene vidina lepší budoucnosti v zemi, která se vzpamatovává ze čtvrtstoletí trvající války a epidemie eboly.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Poslední rok

The Final Year / Poslední rok
JEDEN SVĚT
Baracku Obamovi zbývá do konce úřadu jeden rok. On i celá administrativa Bílého domu napínají všechny síly k zahraniční politice, aby stihli dotáhnout všechny velké úkoly, které si předsevzali splnit.
Posledních dvanáct měsíců prezidentství kulminuje úsilí Obamovy administrativy, což obnáší i hektické cestování po celé planetě. Hlavními aktéry tohoto období i dokumentu, který je věrně na cestách doprovází, jsou ministr zahraničí John Kerry, velvyslankyně při OSN Samantha Power, poradce pro otázky národní bezpečnosti Ben Rhodes. A v neposlední řadě samotný prezident USA. Domlouvají s Íránem jadernou dohodu, zasazují se o úspěch světové klimatické konference, řeší problémy unesených dívek v Nigérii, chtějí se po půl století usmířit s Kubou, sblížit se s Vietnamem nebo učinit symbolické gesto v Hirošimě. Podaří se tento kurz udržet i po nástupu nového prezidenta?

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Odcházení

The Departure / Odcházení
JEDEN SVĚT
„Něžné a tiše dojemné. Odcházení je jako haiku,“ píší New York Times. Intenzivní práce s lidmi se sebevražednými myšlenkami přivádí zenbuddhistického mnicha k uvědomění, jakou cenu má jeho vlastní život.
„Chci zemřít.“ Takové sms zprávy dostává Ittetsu Nemoto často. Denně odpovídá na desítky zoufalých e-mailů a vede semináře, v nichž se svými klienty hledá motivaci zůstat naživu. Často vyráží za potřebnými na motorce, a tak je málokdy u toho, když jde jeho 2letý syn spát. V poslední době ho také trápí zdravotní problémy. Film nahlíží do Nemotovy minulosti a nachází ho na rozcestí. Kde končí smysluplná pomoc druhým a začíná sebedestrukce? Působivá filmová meditace o zdrojích přetlaku i vyvažujících silách lidského života.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Na druhé straně zdi

The Other Side of the Wall / Na druhé straně zdi

JEDEN SVĚT
Intimní dokumentární drama sleduje osudy šestičlenné rodiny z Hondurasu, která utekla do Mexika s vidinou lepšího života. Vše se ale pokazí v momentě, kdy je matka na základě pochybných obvinění zatčena.
Měli by se věnovat škole, prvním láskám, kamarádům a běžným problémům dospívajících. Místo toho se z osmnáctiletého Alejandra stal živitel rodiny a z třináctileté Rocío ošetřovatelka malých sourozenců a hospodyně. Když přijde zpráva, že matka si bude muset ve vězení odsedět 10 let, napětí mezi staršími sourozenci se stupňuje. Tíživé situaci nepřispívá ani jejich status imigrantů nebo fakt, že Alejandro čeká se svou přítelkyní vlastní dítě. Budou se muset i bez matky vrátit zpět do Hondurasu, nebo riskovat cestu do Spojených států, jejichž nová prezidentská administrativa je k imigrantům z Mexika nevstřícná?

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

středa7. 3.

Okénko
16:00

Včelka Mája: Medové hry

BIO JUNIOR speciál
Včelka Mája: Medové hry (Německo – Austrálie 2018, Noel Cleary, Alexs Stadermann, český dabing, 90 min.)
V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Ale Májino nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby její úl odevzdal polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých medových hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne odjet do Buzztropolis a osobně se postavit před císařovnu.
Vstup volný pro čtenáře MKP a členy FK (vstupenky na pokladně). Cena legitimace 100 Kč, platí do 31. 12. 2018, v prodeji na pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: rodiče a děti, děti.

Okénko
17:30

Chuť cementu

Taste of Cement / Chuť cementu
JEDEN SVĚT
Poetická vizuální esej o syrských dělnících, kteří pracují na stavbě nových mrakodrapů v Bejrútu poničeného občanskou válkou, zatímco jejich vlastní domovy jsou bombardovány napadrť.
Občanská válka v Libanonu před čtvrtstoletím skončila, Sýrie je naopak uprostřed ničivých bojů. Druhý snímek režiséra Ziada Kalthouma představuje setkání se Syřany, kteří opustili svou válkou zdevastovanou vlast a kteří cestují za prací do sousedního Libanonu, kde se nechávají najmout na stavbách. Kvůli zákazu vycházení nemohou ani po práci opustit staveniště, a tak zůstávají každou noc uvězněni v betonových základech rostoucích mrakodrapů, kde je při sledování zpráv z domoviny na malinkých televizních obrazovkách pronásledují vzpomínky na válku. Utrpení dělníků připravených o základní lidská práva podtrhuje úchvatná vizuální a zvuková složka. Film získal hlavní ocenění na prestižním festivalu Visions du Réel.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Soudkyně

The Judge / Soudkyně
JEDEN SVĚT
Existuje mnoho příběhů o tom, jaké je to být ženou v islámské společnosti. Ale jen jeden příběh vypráví, jaké to je, když se palestinská žena stane první soudkyní islámského práva šaría.
Cholúd al-Fakíh své ambice nikdy netajila. Když se však stane první soudkyní práva šaría v islámském světě, nabere její život nové obrátky. Žádné jiné ženě se do té doby nepovedlo probojovat se v silně patriarchální společnosti tak daleko. Její působení otevírá pro palestinskou společnost diskuzi o rovnocenném přístupu ke vzdělání, genderově podmíněném násilí a systémové diskriminaci. Cholúd je neúnavnou bojovnicí nejen za práva svá, ale i za práva těch, jejichž hlasy nejsou slyšet. Její filmový portrét nabízí cenný vhled do světa tradiční islámské společnosti a změn, kterými v současné době prochází.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Ultra

Ultra / Ultra
JEDEN SVĚT
Ultramaraton je běžecký závod délkou převyšující klasický maraton. Spartathlon je delší dokonce šestkrát. Účastnit se jej může jen ten, kdo je ochoten ze sebe vydat vše a sáhnout si na dno svých sil.
Stovky běžců a běžkyň z celého světa se každoročně sjíždějí do Athén, odkud startuje Spartathlon, ultramaratonský závod. Cílem je do 36 hodin uběhnout trasu vedoucí do Sparty, která je vzdálena 246 km. Výkon si žádá tak extrémní fyzické nasazení, že leckdy při něm jde i o život. Pro Annett, mladou ženu z Německa, Bélu Szabóa z Maďarska či Angela z Francie touha zvítězit není to, co je žene dál. Je to touha odpovědět si na otázky: kdo jsem a proč to dělám? Právě dosažení stavu hluboké introspekce a následné hojení traumat fyzických i duševních jsou důvodem, proč se mnozí vyznavači ultramaratonu pokoušejí úspěšně zdolat řecký závod opakovaně. Jedním z protagonistů a účastníků Spartathlonu je i samotný režisér snímku Balázs Simonyi.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Nebe na dohled

Almost Heaven / Nebe na dohled
JEDEN SVĚT
Osobně laděný dokument z neobvyklého prostředí čínského pohřebního ústavu sleduje dospívající Jing, pro kterou tato místa představují první práci, přátelství, ale i nudu.
Jing Ling je teprve 17 let a jejím pracovištěm je jeden z největších čínských pohřebních ústavů, kde se spolu s dalšími vrstevníky učí preciznosti při omývání zemřelých a při zajištění obřadu. Rané mládí se tu denně střetává s koncem života i s bolestnými reakcemi příbuzných. Jing však nepřestává být náctiletou dívkou se všemi radostmi a strastmi, které to s sebou přináší. Krátí si čas hraním videoher, prožívá první milostné zmatky, ale také bolestné odloučení od rodičů nebo strach z duchů. Mohou se tyto tak odlišné světy spojit v jeden?

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek8. 3.

Okénko
17:30

Hranice práce

Hranice práce / The Limits of Work
JEDEN SVĚT
Novinářka Saša Uhlová se vydala na vlastní kůži prozkoumat pracovní podmínky nejhůře placených zaměstnání v Česku. Kde všude zaměstnavatelé porušují zákoník práce?
Motolská prádelna, vodňanská drůbežárna, pokladna v supermarketu, žiletkárna a třídírna odpadu. Na každé pozici strávila Saša Uhlová zhruba měsíc, který jí bohatě stačil k tomu, aby zjistila, že lidé s minimální mzdou skutečně nežijí radostný život. V práci tráví téměř veškerý svůj čas, chodí na přesčasy, víkendové i noční směny, neznají pauzy, pracují i nemocní. Oběd nebo tramvajenka je pro ně luxusem, který si nemohou dovolit. Chudoba je přitom jen zlomkem jejich trápení. Dokument Apoleny Rychlíkové získal na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 2017 ocenění pro nejlepší český dokumentární film roku a odvezl si také Cenu diváků.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Máma plukovnice

Mama Colonel / Máma plukovnice
JEDEN SVĚT
S baretem místo helmy a kabelkou místo štítu stojí konžská policistka Honorine Munyole vždy na straně bezbranných a utlačovaných. Pro mnoho žen a dětí je jediným světlem v jinak se rozpadající zemi.
Plukovnice Munyole je statná matka sedmi dětí, která považuje povolání policistky za svoje poslání. V Bukavu, ve městě na východě Demokratické republiky Kongo, vede malou jednotku, která se zaměřuje na ochranu práv znásilněných žen a týraných dětí. Po převelení do Kisangani nachází nejen policejní stanici v naprostém rozkladu, ale i válkou rozleptané vztahy a traumata. Sousedé závidějí znásilněným ženám oficiální status oběti. Rodiče se zbavují nechtěných dětí tak, že je označí za posedlé démony. Dokument neanalyzuje ani nekomentuje, ale nabízí autentický vhled do společnosti poznamenané občanskou válkou, která ovšem dokáže vyprodukovat i pravé hrdiny své doby.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Teorie rovnosti

Teorie rovnosti / Czech Journal: A Theory of Equality
JEDEN SVĚT
Snímek Barbory Chalupové se snaží zmapovat stav současné debaty o vyrovnanosti postavení a šancí žen a mužů v České republice.
Kampaň Sexistické prasátečko vyvolává každý rok pobavené komentáře české veřejnosti i značnou mediální pozornost. Jak jsme na tom ale s rovností mužů a žen, když odhlédneme od těch nejkřiklavějších případů? Kamera sleduje činnost členek skupiny Čtvrtá vlna, koordinátora a koordinátorku vládní kampaně To je rovnost! nebo vedoucí skupiny Genderman. Nechybí ani výjevy ze semináře pořádaného sympatizanty Ladislava Jakla, kteří si stěžují na ohrožení šancí bílého heterosexuálního muže. Zachycené rozhovory, dotazy na přednáškách pro veřejnost nebo jen letmá setkání těch, kdo se k tématu nerovnosti vyjadřují, skládají dohromady mozaiku vypovídající o úrovni diskuze v České republice.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Když býk zaplakal

When the Bull Cried / Když býk zaplakal
JEDEN SVĚT
Cínový důl v bolivijských Andách je podivné místo. Místní horníci, balancující denně na hraně života a smrti, údajně uzavřeli smlouvu se samotným ďáblem.
Dokument přináší svědectví o chudé hornické komunitě žijící vysoko v Andách. Život a osudy všech se točí kolem cínu, který se zde v nelidsky těžkých podmínkách těží. Každý rok v dolech mnoho horníků zahyne. Pro mladé lidi už práce v dolech nepředstavuje perspektivu do budoucna, a dostávají se tak do střetu se starší generací. Přesto je podzemní poklad hor zatím jediným zdrojem přežití pro všechny. S prosbou, aby cínová žíla nikdy nevyschla, se proto rituálně obracejí na temné síly a bohy podzemí a přinášejí jim neobvyklé oběti.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

pátek9. 3.

Okénko
17:30

Poslední svého druhu

The Last Animals / Poslední svého druhu
JEDEN SVĚT
Válečná fotoreportérka Kate Brooks obrátila svůj zájem od odkrývání zločinů páchaných na lidech k zachycení systematického vyvražďování zvířat. A zavítala při tom i do českého Dvora Králové.
Pytláci každý rok zabijí tisíce afrických slonů a nosorožců. Důvodem je vysoká poptávka po slonovině a rohovině, zejména na asijských trzích. Ilegální obchod přivedl některé druhy na okraj vyhynutí. Dokument poodhaluje fungování mezinárodní sítě, která dokáže od pytláků a pašeráků i za podpory teroristických organizací přepravit slonovinu až na cílové trhy, mezinárodním dohodám a zákazům navzdory. Ukazuje také vytrvalé úsilí ochránců přírody, správců přírodních parků i vědců, kteří navzdory klesajícím šancím bojují o životy zvířat čelících vyhynutí. Výsledkem je emotivní výzva mezinárodnímu společenství, aby svou pozornost zaměřilo i na osudy těchto tvorů.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Nerodič

Nerodič / Non-Parent
JEDEN SVĚT
Příběhy protagonistů filmu ukazují, jak široké spektrum možností představuje (ne)rodičovství ve 21. století – od single ženy s adoptovanými dvojčaty až po pár, který děti vůbec nechce.
„Jako malá jsem snila, že jednou budu mít velkou rodinu. Místo toho nenápadně stárnu a postupně ztrácím iluze. A kolem sebe pozoruju, že v tom rozhodně nejsem sama,“ říká česká dokumentaristka Jana Počtová, která na sebe upozornila již například dokumentem Generace Singles. Ve svém novém snímku se především pomocí příběhů svých známých snaží nalézt odpověď na otázku: mít, nebo nemít děti? A do jakých podmínek je správné je přivést? Mozaika netradičních forem (ne)rodičovství naznačuje, že výchova dětí už dnes není nezbytně záležitostí biologických rodičů a nevyžaduje ani tradiční rozdělení rolí na matku a otce.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Muhí

Muhi: Generally Temporary / Muhí
JEDEN SVĚT
Palestinský chlapec Muhí trpí nevyléčitelnou nemocí. Jeho jedinou nadějí je život v izraelské nemocnici, doma v Gaze neexistuje místo, kde by se o něj postarali. Vleklý konflikt na Blízkém východě se hluboce promítá do jeho osudu.
Film sleduje Muhího po několik let. Chlapec roste a navzdory těžkému postižení dělá pokroky a dokáže se radovat ze života. Dlouhodobý pobyt v cizím prostředí ale pozvolna ovlivňuje jeho identitu. Oporou mu je dědeček, který s ním smí pobývat a obětuje se mu – kvůli potížím s vízy nesmí opustit areál nemocnice. Matka má problém získat povolení k návštěvě, navíc má v Gaze další děti. Zbytek rodiny na Muhího pomalu zapomíná, navíc se jí vůbec nelíbí, že žije v Izraeli. Polapen v pasti mezi dvěma světy, dvěma kulturami a dvěma náboženstvími se chlapec snaží najít své místo. Dětský optimismus a jeho hravost ho ale dokáží přenést i přes nejtěžší chvíle.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

690 Vopnafjörđur

JEDEN SVĚT
V islandské vesnici Vopnafjörđur žije méně než 690 stálých obyvatel. S moderní občanskou vybaveností, ale prostorově vzdáleni ostatnímu světu místní lidé přemýšlejí, zda jejich vesnice má stále nějakou budoucnost.
Hory posypané sněhem stoupají přímo od břehů oceánu a kdesi vysoko přecházejí v dlouhou pustou pláň. Ze směru, kde se spojuje moře s nebem, se blíží rybářská loď. Kapitán, protřelý námořník, přemýšlí o své rodné vesnici, kam se s úlovkem vrací. Stejně jako místní policistka i mladý fotbalista nebo vedoucí pěveckého sboru mají obavy o budoucnost tohoto svérázného polozapomenutého místa žijícího pouze ze sezónní práce. Co je zde drží a co naopak vábí k odchodu? V jejich příbězích zaznívá oboje – naděje na pokračování, ale i smířenost s tím, že jejich dny na tomto izolovaném místě jsou možná sečteny.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

sobota10. 3.

Okénko
13:00

Básnířky života

Poets of Life / Básnířky života
JEDEN SVĚT
Tichý portrét íránské pěstitelky rýže Širín Pársí. Snímek ukazuje, jak tato energická žena farmaří společně s manželem a syny jako generace jejich předků – s úctou k půdě, krajině a přírodě.
Rýže je jednou ze základních zemědělských komodit dneška. Pěstuje se na mnoha místech světa, málokde ale udržitelným způsobem a s ohledem na životní prostředí. Stále však existují zemědělci a zemědělkyně, kteří se nehodlají se škodlivými praktikami smířit. Širín a její rodina patří mezi ně. Není však jenom farmářkou. Je také absolventkou studia francouzské literatury na Pařížské univerzitě a sociální aktivistkou reprezentující hlasy žen, které by v tradičně konzervativní společnosti zůstaly nevyslyšeny.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
13:00

Tohle je Kongo

This is Congo / Tohle je Kongo
JEDEN SVĚT
Pohádková krása a nekončící násilí. Kongo je plné kontrastů, a to se silným dopadem na jeho dějiny. Na příběhu čtyř rozdílných postav film ukazuje drsnou současnost, kterou stále pronásleduje krvavá minulost.
Když fotoreportér Daniel McCabe v roce 2008 poprvé navštívil Demokratickou republiku Kongo, aby dokumentoval válku na východě země, byl svědkem nepochopitelné brutality zasazené do panensky krásné krajiny. Kongo popsal jako Narnii plující na kyselině. Rozhodl se zcela bez filtru vyprávět nezjednodušený příběh této země, nezaměřovat se pouze na některé části. Nejdéle trvající konflikt světa popisuje prostřednictvím čtyř postav – whistleblowera s jedinečným vhledem do politiky; velitele konžské armády, který bránil se svou jednotkou v roce 2012 město Goma při vpádu rebelů; obchodnice s krvavými minerály a ševce v uprchlickém táboře.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
15:00

Osamělý boj Thomase Reida

The Lonely Battle of Thomas Reid / Osamělý boj Thomase Reida
JEDEN SVĚT
Půda, na níž jeho rodina hospodaří více než sto let, má pro irského farmáře Thomase Reida větší hodnotu než jakákoliv suma peněz, za kterou se od něj snaží pozemek vykoupit nadnárodní korporace. A nevzdá se, ani když se proti němu postaví úřady.
Osamělý padesátník Thomas Reid může působit jako prostý muž, jehož nebude těžké přesvědčit, aby se vzdal své půdy. Opak je však pravdou. Nadnárodní gigant Intel se dlouhodobě marně snaží Thomasovy pozemky získat, aby mohl rozšířit svůj provoz. Na stranu Intelu se staví také irská vládní agentura, která argumentuje stovkami nových pracovních míst a rozhodne o nuceném odkupu. Následující soudní bitva má ukázat, zda je možno zájem korporace ztotožnit s veřejným zájmem. Do působivých záběrů každodenního konání Thomase Reida jsou vkomponovány tragikomické inscenované pasáže, které rekapitulují komunikaci úřadů s farmářem.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
15:00

Brexitannia

Brexitannia / Brexitannia
JEDEN SVĚT
První festivalový dokumentární film týkající se brexitu volí zdánlivě tu nejjednodušší metodu: ptá se obyčejných lidí, proč hlasovali, jak hlasovali, a co pro ně osobně znamená britská identita.
Mnozí Britové dodnes nechápou, jak se v červnu 2016 mohlo stát, že jejich země v referendu rozhodla o vystoupení z EU a rozdělila se na dva nesmiřitelné tábory. Dokument nechává mluvit zástupce z obou táborů, lidi různého věku i vzdělání, pocházející z různých sociálních vrstev i geografických oblastí, ale do jejich výpovědí nijak nezasahuje, nechytá za slovo, neoponuje. Defilé neznámých tváří, umně snímaných černobílou kamerou, tvoří velice sugestivní mozaiku a plastický portrét důvodů a motivů jedné z nejvýraznějších událostí posledních let v mezinárodním kontextu. Jako epilog jsou pak výpovědi doplňovány pohledy několika expertů.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:30

Sestřenice

Primas / Sestřenice
JEDEN SVĚT
Obě přišly o dětství. Rocío a Aldana vyrůstají v Argentině a zdánlivě prožívají běžné strasti a slasti dospívání. V jejich nitru je však propast, kterou budou muset už navždy překračovat.
V útlém věku se staly oběťmi sexuálního násilí. Rocío vedle těžkých šrámů na duši každodenně připomínají, co přežila, i stopy po popáleninách. Přesto to ani jedna nevzdává. Mají sebe navzájem, milující blízké, svůj deník a odvahu otevřít se. Vystavují se bolesti, která sice nemizí, ale stává se snesitelnější pokaždé, když o svých zážitcích mluví, tančí či malují. Intimní vyprávění odkrývá vrstvy jejich příběhů s maximální citlivostí. Ukazuje nezlomnou energii dvou žen na prahu dospělosti a v poetických záběrech, v nichž se Rocío třeba mění v krokodýla, i ve zcela civilních obrazech skládá pomyslnou poklonu jejich životaschopnosti.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Maso je passé

The End of Meat / Maso je passé
JEDEN SVĚT
Jak by vypadal svět, kdyby se všichni vzdali své denní porce masa na talíři? Lze se této představě alespoň přiblížit? A co na to samotná zvířata?
Německý režisér Marc Pierschel křižuje kontinenty, aby vystopoval vzájemný vliv živočišného průmyslu a podoby naší společnosti. Výchozím bodem jeho zkoumání je Německo, kde je nejvíce cítit závan změn. Velké obchodní řetězce zařazují čistě veganské sekce, po celé zemi vzniká stále více veganských restaurací. Jsou však lidé opravdu schopni důsledně vyměnit masový produkt za nemasový? Jaké jsou příběhy těch, kteří se pro tuto změnu rozhodli? Dokument hledá odpovědi mezi vědci vytvářejícími masové produkty bez masa, filosofy, kteří si kladou etické otázky ohledně soužití lidí se zvířaty, nebo u samotných zvířat osvobozených z velkochovů a následných jatek.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Aktivistka

Activist / Aktivistka
JEDEN SVĚT
Patnáctiletá Riikka Karppinen je nejmladší městskou zastupitelkou ve Finsku. Do úřadu kandidovala za Stranu zelených a zastává zde opačná stanoviska než její otec, který podporuje plány těžařské firmy.
Riikka žije v malém městě na severu Finska, jehož okolní příroda, začleněná do sítě chráněných lokalit Natura 2000, měla navždy zůstat nedotčená. Poté, co jedna z největších mezinárodních těžařských společností projeví zájem o těžbu kovů v místě národního parku, v těsné blízkosti jejího rodiště, mladá studentka se rozhodne jednat. O svém postoji musí přesvědčovat nejen svého otce, ale také několik členů městského zastupitelstva, kteří v nabídce spatřují příležitost pro místní rozvoj. Riikka marně vysvětluje, že ústupky průmyslové těžbě a migrace početné pracovní síly naopak pro region představují hrozbu, a pro další generace už tak nezbude z volné přírody vůbec nic. Dokument sleduje příběh motivované dívky, která mezi dospělými zakouší první prohry, ale sebevědomě pokračuje ve svém boji.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Oběd zdarma pro všechny

Free Lunch Society / Oběd zdarma pro všechny: nepodmíněné příjmy
JEDEN SVĚT
Ve 24. století neexistují peníze. Zdroje jsou společné. Retrospektivní dokument z budoucnosti prozrazuje, jak lidstvo v 21. století vymýtilo zhoubnou kumulaci prostředků a moci prosazením jedné prosté myšlenky.
Snímek příznačně lemovaný scénami ze Star Treku z odstupu tří století hodnotí, jaký efekt mělo pro lidstvo zavedení základního nepodmíněného příjmu (ZNP), a pouští se do historického exkurzu. Připomíná reálné experimenty se ZNP, které v řadě zemí ve 2. polovině 20. století proběhly, a představuje argumenty tehdejších renomovaných analytiků, filozofů, státníků či byznysmenů pro i proti jeho zavedení. Zpětně se obavy před škodlivým dopadem ZNP na lidskou morálku zdají úsměvné. Naopak se potvrdilo, že lidé bez existenční tísně se stávají podnikavými altruisty pracujícími pro blaho druhých. Zavedení ZNP nastartovalo novou epochu lidstva, jež se odpoutalo od praxe ovládání, a dalo zelenou zdravějšímu vývoji. Budeme ve 24. století skutečně takto nahlížet na současnou dobu?

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

neděle11. 3.

Okénko
13:00

V zajetí

A Woman Captured / V zajetí
JEDEN SVĚT
Snímek prostřednictvím unikátního přístupu k protagonistce Mariš odhaluje konkrétní případ otroctví, šokujícího fenoménu v současné Evropě.
Dvaapadesátiletá Edit, které majitelka Eta přidělila nové jméno Mariš, žije u své paní už 10 let. Vykonává pro ni veškeré domácí práce 12 hodin denně, většinou i o víkendech, aby paní domu nemusela dělat nic. To vše pouze za jídlo, bydlení a cigarety. Po večerech Mariš ještě chodí do továrny, ovšem celou výplatu musí odevzdávat Etě. Nesmí bez dovolení opustit dům. Eta ji čas od času zbije. Zatímco Marišina dospívající dcera z domu trýznitelky před několika lety utekla, její matka má příliš velký strach. Odhaduje se, že v moderním područí žije celosvětově na 45 milionů osob. Jen v Maďarsku je jich kolem 22 tisíc. Zůstane Mariš jednou z nich?

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
13:00

Bojovnice s nenávistí

Hate Destroyer / Bojovnice s nenávistí
JEDEN SVĚT
Irmela je svérázná berlínská důchodkyně. Každý den už třicet let neúnavně vyráží do boje s nenávistnými symboly vyzbrojena sprejem, škrabkou a čisticími prostředky.
Žádné antisemitské plakáty, hákové kříže v podchodech nebo homofobní hesla vyrytá na tramvajových zastávkách nejsou před Irmelou v bezpečí. Sedmdesátiletá Berlíňanka přemaluje, seškrábe a zničí všechno, co souvisí s diskriminací všeho druhu. Nezastraší ji ani vyhrožování ze strany neonacistů, či dokonce konflikt se zákonem. Snímek se z jedné strany týká německé ultrapravicové scény a z druhé je psychologickým portrétem hlavní hrdinky. Citlivě při tom odhaluje bolestivé příčiny Irmelina neúnavného boje s nenávistí.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
15:00

Kolyma, cesta z kostí

Kolyma – Road of Bones / Kolyma, cesta z kostí
JEDEN SVĚT
Sibiřskou Kolymou se táhne cesta postavená na potu, krvi a kostech vězňů sovětského gulagu. Polský režisér Stanisław Mucha na ní potkává pestré panoptikum komických i vážných postav, z nichž skládá mozaiku dnešního života v odlehlé a mrazivé části Ruska.
Život musí jít dál. I tam, kde člověku pod nohama leží statisíce zabitých stalinským režimem a kde každou chvíli místní natrefí na masový hrob. Přítomnost přepisuje minulost a život přepisuje smrt. Poslední žijící pamětníci kolymských hrůz žijí bok po boku nové generace, v níž někteří už slovo gulag vůbec neznají. Na cestě z kostí, nejdelším pohřebišti na světě, se otevírá fascinující přehlídka svérázných a výstředních osobností, z nichž se každá s místním drsným geniem loci vyrovnává po svém.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
15:00

Míříme stejným směrem

We Are Going The Same Way / Míříme stejným směrem
JEDEN SVĚT
Všichni chceme jít za štěstím. V Kyrgyzstánu, nejchudší zemi bývalého Sovětského svazu, to není právě jednoduché. Uprostřed zkorumpovaného systému, v němž zákony slouží jen některým, se otec i syn snaží naplnit své sny o důstojném životě.
Spojuje je obyčejná, skromná touha žít poctivě, zabezpečit rodinu a pomáhat jeden druhému. Oba kvůli ní museli odejít daleko od domova, kde zdroje obživy jsou beznadějně vyčerpané a kde dovolávat se práva je marné. Otec proto tráví život na cestách a vydělává si prodejem aut, zatímco syn pracuje v nemocnici v ruském Tomsku a sní o tom, že se stane lékařem v Evropě. Sílu překonat těžkosti každý vytrvale hledá sám v sobě. Jejich vůle vytvořit lepší život si i ve smutných podmínkách neoblomně hledá svou cestu.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
17:30

Rádio Kobaní

Radio Kobani / Rádio Kobaní
JEDEN SVĚT
Mladá kurdská reportérka Dilovan zakládá rádiovou stanici v syrském Kobaní, které se dokázalo ubránit ofenzivě tzv. Islámského státu. Jak se město po drastických útocích vrací k životu?
Rádio Kobaní se díky Dilovan stalo nejen zdrojem informací, ale i energie a pocitu stability v obdobích války i klidu. Bez senzacechtivosti poskytuje rozhovory s místními uprchlíky, vojáky i novináři, kteří často přicházejí rovnou z míst střetů. Dokument představuje snahu vzdorovat extrémní situaci civilním přístupem. Dilovan není pouhou reportérkou, je především dívkou, která na pozadí válečného konfliktu prožívá své lásky a přátelství. Film, jenž se nevyhýbá ani explicitním záběrům na oběti násilí, se stává průvodcem po městě na prahu nového života.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Kandidát: Vzestup Emmanuela Macrona

The Candidate: The Rise of Emmanuel Macron / Kandidát: Vzestup Emmanuela Macrona
JEDEN SVĚT
Emmanuel Macron je mužem, který nejenže porazil extremistickou kandidátku Marine Le Pen, ale především dokázal otřást desítky let platnými pořádky Francie. Vůbec poprvé se prezidentem země nestal kandidát jedné ze dvou tradičních velkých stran.
Autoři dokumentu strávili v těsné blízkosti Macrona stovky dní, od oznámení kandidatury až po konečný triumf při dobytí Elysejského paláce. Kamera je v zákulisí štábu ve chvílích zásadních rozhodnutí, příprav na televizní debaty nebo na setkání se stávkujícími dělníky. Sleduje vzestup politika, který si v relativně krátké době dokázal podmanit Francii. Je Macron skutečně takovou silnou osobností, jak se jeví podle mediálního obrazu? Nestojí za jeho úspěchem spíš geniální marketing a špičkový tým profesionálních poradců? Jakou roli hraje v dnešní politice kampaň?

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Dlouhá sezóna

The Long Season / Dlouhá sezóna
JEDEN SVĚT
V provizorních podmínkách libanonského tábora Khiara žije velký počet syrských uprchlíků z města Rakka ovládaného tzv. Islámským státem. Nový film Leonarda Retela Helmricha ukazuje jejich běžný život se vším, co přináší.
Údolí Bikáa je úrodná oblast ve východním Libanonu, kam před vypuknutím války pravidelně směřovali Syřané za sezónní prací v zemědělství. Poté, co syrské město Rakka obsadil tzv. Islámský stát, zde v táborech našli útočiště lidé prchající ze svého rodného města před radikálními islamisty. Mnohonásobně oceňovaný režisér strávil v tamním uprchlickém táboře rok a půl. Svým jedinečným observačním stylem dlouhých záběrů s neustále se pohybující kamerou zachytil každodenní život obyvatel v dočasných domovech. Čím více sílí jejich touha po domově, tím snadněji dochází k rodinným rozepřím a neshodám.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Příští strážce

The Next Guardian / Příští strážce
JEDEN SVĚT
Citlivý portrét dvou teenagerů vyrůstajících v himálajské vesnici v Bhútánu vykresluje generační propast mezi tradičními hodnotami, které zastává jejich otec, a touhami dospívajících.
Sourozenci Gjembo a Taši se svými zájmy neliší od většiny svých vrstevníků po celém světě. Neustále nahlížejí do svých mobilů a nadevše milují fotbal. Jejich otec je sleduje s mírným znepokojením, protože je správcem buddhistického kláštera a doufá, že Gjembo jednoho dne převezme jeho povinnosti a stane se mnichem. Gjemba však studium náboženství vůbec neláká, přesto bez odmlouvání snáší otcovo urputné přesvědčování o výhodách tohoto způsobu života. Taši zase sní o kariéře profesionální fotbalistky. Navzdory mladistvé energii oba sourozenci tuší, že prosadit své představy o budoucnosti si bude žádat svatou trpělivost.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

pondělí12. 3.

Okénko
17:30

Oběd zdarma pro všechny

Free Lunch Society / Oběd zdarma pro všechny: nepodmíněné příjmy
JEDEN SVĚT
Ve 24. století neexistují peníze. Zdroje jsou společné. Retrospektivní dokument z budoucnosti prozrazuje, jak lidstvo v 21. století vymýtilo zhoubnou kumulaci prostředků a moci prosazením jedné prosté myšlenky.
Snímek příznačně lemovaný scénami ze Star Treku z odstupu tří století hodnotí, jaký efekt mělo pro lidstvo zavedení základního nepodmíněného příjmu (ZNP), a pouští se do historického exkurzu. Připomíná reálné experimenty se ZNP, které v řadě zemí ve 2. polovině 20. století proběhly, a představuje argumenty tehdejších renomovaných analytiků, filozofů, státníků či byznysmenů pro i proti jeho zavedení. Zpětně se obavy před škodlivým dopadem ZNP na lidskou morálku zdají úsměvné. Naopak se potvrdilo, že lidé bez existenční tísně se stávají podnikavými altruisty pracujícími pro blaho druhých. Zavedení ZNP nastartovalo novou epochu lidstva, jež se odpoutalo od praxe ovládání, a dalo zelenou zdravějšímu vývoji. Budeme ve 24. století skutečně takto nahlížet na současnou dobu?

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Projekt Babička

Granny Project / Projekt Babička
JEDEN SVĚT
Tři mladí filmaři se ve velmi osobním a hravém snímku snaží oživit vzpomínky svých babiček. Zorganizují setkání. Maďarská židovka, dávná obdivovatelka Hitlera a bývalá britská špionka se vydávají na netradiční road trip.
Jak rodinná historie ovlivňuje náš přístup k druhým i k sobě samým? K vážnému tématu druhé světové války přistupují tři mladí filmaři z Velké Británie, Německa a Maďarska s příjemnou lehkostí. Každý z nich si dává za úkol vyzpovídat svoji vlastní babičku. Díky ochotě těchto dam přistoupit na hru svých vnuků se obnažují ryze osobní příběhy žen, které – každá na jiné straně fronty – zažily druhou světovou válku. Mladíci se prostřednictvím příběhů svých babiček dozvídají o historii svých rodin, ale i to podstatné o sobě samých.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Strážci Země

Guardians of the Earth / Strážci Země
JEDEN SVĚT
Vyjednávání na pařížské klimatické konferenci v roce 2015 se považuje za jedno z nejdůležitějších v historii ekologických iniciativ. Film představuje napínavý průběh jednání vedoucích ke skutečnému průlomu, který může pomoci odvrátit hrozící katastrofu na této planetě.
Dvě desítky let se svět nedokázal shodnout, jak se společně postavit klimatické změně. V prosinci roku 2015 se v Paříži sešlo 20 tisíc vyjednávačů ze 195 zemí světa, aby vedli rozhovory o jednotném postupu proti zvyšování teploty, které Zemi hrozí nevratnými následky. Dokument odhaluje úsilí organizátorů této obrovské akce i některých zastánců co nejambicióznější dohody. Filmaři se účastní nejen veřejných debat, ale mají přístup i za zavřené dveře, a nabízejí tak jedinečný pohled na složitá vyjednávání, v nichž se střetávají národní zájmy jednotlivých států – těch mocných, které se nechtějí vzdávat ani pídě své prosperity, i malých ostrovních zemí, které chtějí jediné: přežít.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Mečiar

JEDEN SVĚT
Dokumentaristka Tereza Nvotová vypráví příběh své vlastní země, který se může odehrát kdykoliv a kdekoliv. Stačí k tomu jeden člověk a bezhlavá víra národa, že díky jemu jedinému bude líp.
Vliv premiéra Vladimíra Mečiara na Slovensko 90. let byl devastující. Zatímco Češi po rozdělení federace kráčeli vstříc Evropě, Slováci se pod vedením autoritářského populisty propadali dál a dál na východ. Masivní korupce v průběhu privatizace, mafiánské praktiky prorůstající do politiky, vraždy s razítkem tajné služby. Snímek je koláží tehdejších událostí, které se proplétají s osudem autorčiny rodiny, a unikátním rozhovorem se samotným Mečiarem v době přípravy filmu. Všechno dohromady zapadá a vytváří mrazivé memento, jak snadno lze sejít z cesty demokracie.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

úterý13. 3.

Okénko
17:30

Nové děti z Golzowa

The New Children of Golzow / Nové děti z Golzowa
JEDEN SVĚT
Vesnice Golzow se potýká s nedostatkem mladých lidí stejně jako celý venkov bývalého východního Německa. Tamní starosta má ale plán. Nový přírůstek do školních lavic chce zajistit prostřednictvím rodin ze Sýrie.
Golzow u polských hranic leží tak trochu na konci světa. Vesnici však znají po celém Německu díky sérii filmových dokumentů Děti z Golzowa natáčených od roku 1961 téměř padesát let. Dnes ve slavném Golzowě zbylo jen muzeum a vzpomínky na „lepší časy“. Starosta však naději na oživení vesnice nachází v Syřanech, kteří do Německa prchají před válkou. Do Golzowa proto nastěhuje dvě syrské rodiny, mezi nimi Halímu, Fádího a jejich děti. Všichni se snaží začlenit do vesnického života, jak nejlépe umí. Jsou přitom pod dohledem celé komunity a při každé příležitosti jsou upozorňováni, v čem a jak je potřeba se přizpůsobit zdejším zvykům. Kamera je sleduje víc než rok, z portrétu rodiny se stává příběh jedné integrace.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Dlouhá sezóna

The Long Season / Dlouhá sezóna
JEDEN SVĚT
V provizorních podmínkách libanonského tábora Khiara žije velký počet syrských uprchlíků z města Rakka ovládaného tzv. Islámským státem. Nový film Leonarda Retela Helmricha ukazuje jejich běžný život se vším, co přináší.
Údolí Bikáa je úrodná oblast ve východním Libanonu, kam před vypuknutím války pravidelně směřovali Syřané za sezónní prací v zemědělství. Poté, co syrské město Rakka obsadil tzv. Islámský stát, zde v táborech našli útočiště lidé prchající ze svého rodného města před radikálními islamisty. Mnohonásobně oceňovaný režisér strávil v tamním uprchlickém táboře rok a půl. Svým jedinečným observačním stylem dlouhých záběrů s neustále se pohybující kamerou zachytil každodenní život obyvatel v dočasných domovech. Čím více sílí jejich touha po domově, tím snadněji dochází k rodinným rozepřím a neshodám.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Nerodič

Nerodič / Non-Parent
JEDEN SVĚT
Příběhy protagonistů filmu ukazují, jak široké spektrum možností představuje (ne)rodičovství ve 21. století – od single ženy s adoptovanými dvojčaty až po pár, který děti vůbec nechce.
„Jako malá jsem snila, že jednou budu mít velkou rodinu. Místo toho nenápadně stárnu a postupně ztrácím iluze. A kolem sebe pozoruju, že v tom rozhodně nejsem sama,“ říká česká dokumentaristka Jana Počtová, která na sebe upozornila již například dokumentem Generace Singles. Ve svém novém snímku se především pomocí příběhů svých známých snaží nalézt odpověď na otázku: mít, nebo nemít děti? A do jakých podmínek je správné je přivést? Mozaika netradičních forem (ne)rodičovství naznačuje, že výchova dětí už dnes není nezbytně záležitostí biologických rodičů a nevyžaduje ani tradiční rozdělení rolí na matku a otce.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Návrat prezidenta

Return of a President / Návrat prezidenta
JEDEN SVĚT
Když si nová vláda nepřeje návrat svrženého prezidenta do vlasti, nepomůže mu ani to, že sedí v letadle, které už téměř dosedá na mateřskou půdu. Bývalý prezident Madagaskaru Marc Ravalomanana přesto svůj boj nevzdává.
Vlivný podnikatel Marc Ravalomanana během svého působení v úřadu prezidenta pozdvihl svou zem po mnoha stránkách, přesto jej v roce 2009 svrhl vojenský převrat. Oponenti mu kladli za vinu spojování jeho vlastních ekonomických cílů s těmi státními. On sám za pravý důvod převratu považuje škrty v armádním rozpočtu a intriky Francie, jejíž vliv se Ravalomanana snažil oslabit. Dokument sleduje bývalého prezidenta v jeho exilu v Jihoafrické republice, během něhož se opakovaně pokouší o návrat do vlasti. Jsme svědky frustrujících politických vyjednávání i dramatických okamžiků a především neúnavné snahy svrženého prezidenta vrátit se domů a zúčastnit se demokratických voleb.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

středa14. 3.

Okénko
17:30

Na druhé straně zdi

The Other Side of the Wall / Na druhé straně zdi
JEDEN SVĚT
Intimní dokumentární drama sleduje osudy šestičlenné rodiny z Hondurasu, která utekla do Mexika s vidinou lepšího života. Vše se ale pokazí v momentě, kdy je matka na základě pochybných obvinění zatčena.
Měli by se věnovat škole, prvním láskám, kamarádům a běžným problémům dospívajících. Místo toho se z osmnáctiletého Alejandra stal živitel rodiny a z třináctileté Rocío ošetřovatelka malých sourozenců a hospodyně. Když přijde zpráva, že matka si bude muset ve vězení odsedět 10 let, napětí mezi staršími sourozenci se stupňuje. Tíživé situaci nepřispívá ani jejich status imigrantů nebo fakt, že Alejandro čeká se svou přítelkyní vlastní dítě. Budou se muset i bez matky vrátit zpět do Hondurasu, nebo riskovat cestu do Spojených států, jejichž nová prezidentská administrativa je k imigrantům z Mexika nevstřícná?

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Muhí

Muhi: Generally Temporary / Muhí
JEDEN SVĚT
Palestinský chlapec Muhí trpí nevyléčitelnou nemocí. Jeho jedinou nadějí je život v izraelské nemocnici, doma v Gaze neexistuje místo, kde by se o něj postarali. Vleklý konflikt na Blízkém východě se hluboce promítá do jeho osudu.
Film sleduje Muhího po několik let. Chlapec roste a navzdory těžkému postižení dělá pokroky a dokáže se radovat ze života. Dlouhodobý pobyt v cizím prostředí ale pozvolna ovlivňuje jeho identitu. Oporou mu je dědeček, který s ním smí pobývat a obětuje se mu – kvůli potížím s vízy nesmí opustit areál nemocnice. Matka má problém získat povolení k návštěvě, navíc má v Gaze další děti. Zbytek rodiny na Muhího pomalu zapomíná, navíc se jí vůbec nelíbí, že žije v Izraeli. Polapen v pasti mezi dvěma světy, dvěma kulturami a dvěma náboženstvími se chlapec snaží najít své místo. Dětský optimismus a jeho hravost ho ale dokáží přenést i přes nejtěžší chvíle.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:00

Démoni v ráji

Demons in Paradise / Démoni v ráji
JEDEN SVĚT
Srí Lanka 1983. Pětiletý chlapec ve vlaku prchá před vyvražďováním tamilské menšiny na sever ostrova. O tři dekády později se jako filmař vydá na stejnou cestu.
Nemluv tamilsky, nebo nás zabijí, slýchával režisér filmu od své matky mnohokrát. Ta se později psychicky zhroutila jako mnoho preživších čtvrt století trvající občanské války, která stála stranou mediálního zájmu. Snímek tamilského filmaře však nestaví zločiny sinhálské buddhistické většiny do centra zájmu, stejně kriticky nahlíží na tamilský boj za samostatnost. Pomocí postavy režisérova strýce a dalších bývalých protivládních rebelů působivě ukazuje, jak snadno se boj menšinového etnika za svobodu změní v jeho vlastní vyvražďování.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
20:30

Vítězný film - nejlepší režie

JEDEN SVĚT
Projekce vítězného snímku letošního ročníku festivalu Jeden svět.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

pátek16. 3.

Okénko
19:00

Tlumočník

BIO SKEPTIK aneb Večer obzvláště vytříbeného vkusu
Tlumočník (Slovensko – ČR – Rakousko 2018, Martin Šulík, 113 min., od 12 let)
Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Po letech se tu jako herec vrací na plátno Jiří Menzel.
Po projekci následuje debata s filmovým publicistou Martinem Svobodou a Vítem Zapletalem o kvalitách snímku.

Ústřední knihovna

Cena 120,-

Určené pro: dospělé.

sobota17. 3.

Okénko
15:00

Zahrádka pod hvězdami

BIO JUNIOR v rámci FEBIOFESTU
Zahrádka pod hvězdami (ČR 2017, Martin Otevřel, 49 min.)
Loutkový seriál o malém Ježíškovi a o zázracích, které možná dokáže udělat každý z nás… V podhorské vesničce v malém domku s rozkvetlou zahrádkou žije tesař Josef se svou ženou Marií a malým synkem, který má velmi neobvyklé jméno. Říkají mu Ježíšek. A to není vše, co je na něm zvláštní. Prý umí dělat zázraky. Ježíškovi kamarádi Tomáš a Petr jsou o tom pevně přesvědčeni, vždyť ty divy viděli na vlastní oči. Poslouchají ho hadi, pod rukou mu krotnou divoké šelmy, a ztracené zvíře přiběhne na jeho zavolání! Ale Ježíšek se tomu jen směje – tohle všechno a ještě větší „zázraky“ by dokázali i oni, třeba kdyby si ustrašený Tomáš víc věřil, a silácký Petr zkrotil svoji zbrklost. Ježíšek dokonce věří, že by to dokázal i jejich protivný soused. Ten největší zázrak je totiž dobré srdce – a to u některých lidí bývá skryté hodně hluboko pod předsudky a strachy… Není důležité, jestli tenhle chlapec je nebo není Ježíšek z Bible, i když kde žil jako malé dítě, o tom se toho moc neví, a proč by to nemohlo být právě v takové malé vesničce? Seriál vznikl technologií klasické loutkové animace podle výtvarných návrhů Zdenky Krejčové ve studiu Animation People.
Diskuse s autory.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: rodiče a děti, děti.

Okénko
17:00

Doktor Proktor a vana času

BIO JUNIOR v rámci FEBIOFESTU
Doktor Proktor a vana času (Norsko – Německo 2015, Arild Fröhlich, český dabing, 95 min.)
Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. Pomoci svého vynálezu, Vany Času, se vrátí do minulosti, aby zabránil její svatbě s padouchem. V minulosti však uvízne. Podaří se Líze a Bulíkovi doktora zachránit, aniž by narušili běh dějin?

Ústřední knihovna

Cena 70,-

Určené pro: rodiče a děti, dospělé, děti.

neděle18. 3.

Okénko
17:00

Archa světel a stínů

SOUČASNÝ DOKUMENT V rámci FEBIOFESTU.
Archa světel a stínů (ČR 2018, Jan Svatoš, 90 min.)
V pátek se seznámili, v neděli měli svatbu. Před hněvem rodičů museli utéct z domova, a tak se na líbánky vydali raději k lidožroutům. Ti je připravili o iluze, o kameru a málem i o život. Tam, kde by se jiní vzdali, nasadili američtí filmaři Martin a Osa Johnsonovi život, aby odvyprávěli svědectví o mizející divočině. Jejich příběh je autentickým otiskem doby, kdy samotné filmování v Africe bylo nebezpečnější než šelmy a malárie a kdy fotografovat znamenalo riskovat. V lepším případě neúspěch, v horším i svůj život. Jejich práce fascinovala nejen širokou veřejnost, ale i osobnosti jako Ernesta Hemingwaye, Charlieho Chaplina nebo britskou královskou rodinu. Po projekci diskuse s tvůrci.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

pondělí19. 3.

Okénko
19:00

Dokumentární filmy Jana Rouska

PROJEKCE A DIALOGY – filmové projekce FAMU Besedy po filmu s tvůrci či kritiky moderuje Vladimír Hendrich
Aktiv (ČR 2017, 25 min., mládeži přístupný)
Vysoký komunistický funkcionář se na sklonku roku 1989 vydává na cestu na svůj poslední aktiv – jenže tentokrát se jedná o aktiv jeho vlastního příběhu účastníka sametové revoluce. Pouť na poslední aktiv brázdí podivné až absurdní scény pravidel a rituálů ze zákulisí komunistického režimu. Film jako průchod svědectvím, vzpomínky jako doklad současnosti. Dějiny mají svůj konec, začátek i smetiště. Kam funkcionář dojde? Osobní příběh funguje ve filmu Jana Rouska především jako metafora hroutícího se a dnes již těžko představitelného, avšak ve svých reliktech ještě stále přežívajícího systému.
Akce dým (ČR 2017, 55 min., mládeži přístupný)
Akcí Dým pojmenovala Státní bezpečnost (StB) sledování opozičních skupin komunistického režimu při výročním pietním aktu 17. 11. 1989. Bakalářský snímek Jana Rouska pozoruhodně využívá a rozkrývá tento materiál StB a zahraničních zpravodajských štábů ke sledování bývalých členů KSČ (Jakeš, Lorenc, Hegenbart, Krejčí).
Besedu po projekcích s autorem filmu Janem Rouskem moderuje Vladimír Hendrich

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

úterý20. 3.

Okénko
16:00

Vnitřní slunce

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR
Vnitřní slunce (Francie 2017, Claire Denis, francouzsky s čes. tit., 94 min., od 15 let)
Rozvedená umělkyně Isabelle (Juliette Binoche) hledá životní lásku. Své naděje však vkládá do mužů, kteří jsou spíše opakem tohoto ideálu. Režisérka s bravurou sobě vlastní neprezentuje plynulý příběh, ale odhaluje pouze ty nejvýmluvnější pasáže z Isabellina života, které dohromady skládají osobnost nerozhodné, neurotické, ale přesto stále neodolatelně šarmantní ženy, která až na samém konci prozradí divákovi, co je jejím vodítkem k nalezení „toho pravého“. Smutná komedie o lásce a komunikaci vznikla podle knihy Rolanda Barthese. Dále hrají Gérard Depardieu, Valeria Bruni Tedeschi, Xavier Beauvois, Josiane Balasko, Alex Descas aj.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 60,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Nikdys nebyl

FILMOVÝ KLUB MKP
Nikdys nebyl / You Were Never Really Here (VB – Francie – USA, 2017, Lynne Ramsay, anglicky s čes. tit., 95 min., od 15 let)
Joe (Joaquin Phoenix) je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Nejen z nasazení v Afghánistánu, ale i z dětství, kdy musel čelit brutálnímu otci, a ze své kariéry agenta jednotky FBI pro boj s prostitucí. Svůj bezvýchodný život tráví mezi domem, kde žije jeho podivínská matka, a nebezpečnými misemi, na nichž zachraňuje ženy, které se staly oběťmi obchodu s bílým masem. Významný senátor si ho najme, aby přivedl zpět jeho nezletilou dceru, která skončila v jednom z anonymních domů, v nichž kvete dětská prostituce. Joe bere své osvědčené kladivo a vydává se na další výpravu za spravedlností. Tentokrát však nezůstane jen u záchrany bezbranné ženy. Joe mimoděk zasáhne do pedofilní sítě, jejíž vlákna vedou vysoko… Od té chvíle se jeho existence dostává do krvavé spirály, v níž násilnost překonává i předchozí traumatické zážitky.
Herec Joaquin Phoenix získal za roli Joea cenu pro Nejlepšího herce na MFF Cannes 2017.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 90,-

Určené pro: dospělé.

středa21. 3.

Okénko
19:00

Lady Bird

FILM A SPIRITUALITAVe spolupráci s Akademickou farností Praha. Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí.
Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Lady Bird (USA 2017, Greta Gerwig, anglicky s čes. tit., 94 min., od 12 let)
Kdybyste si chtěli Christine (Saoirse Ronan) jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní. Když se s ní setkáme poprvé, absolvujeme její brutální hádku s matkou, po které naštvaně vystoupí z auta. Jedoucího. A přitom je tahle věčně nabručená holka se zlomenou rukou (následek výše uvedeného incidentu) ve skutečnosti citlivá duše, která by se jen chtěla správně zamilovat a najít smysl života, a je jen nervózní z toho, že se jí ani jedno zatím příliš nedaří. Dva Zlaté glóby za nejlepší film v kategorii komedie nebo muzikál a za nejlepší herečku.

Ústřední knihovna

Cena 100,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Mečiar

SOUČASNÝ DOKUMENT Mečiar (SR/ČR 2017, 89 min., přístupný)
Dokumentární snímek sleduje bývalého slovenského politika Vladimíra Mečiara a jeho dopad na slovenskou společnost včetně osobního života autorky filmu Terezy Nvotové. Té byl v době po převratu 1989 jeden rok. Po konci oficiální vlády komunistického režimu se do konkurzu na ministra vnitra přihlásil do té doby neznámý právník z maloměsta – Vladimír Mečiar. Ten se po výhře dostává až na politický vrchol, odtud vládne zemi bez skrupulí a s pomoci v demokratickém zřízení těžko pochopitelných praktik. Na pozadí rozdělování Československa si maličká Tereza se svými kamarády hraje na politiky s Mečiarem v hlavní roli. Snímek Mečiar, který získal Hlavní cenu FITESU Trilobit 2018 a loni byl nominován i na Českého lva za Nejlepší dokumentární film, nepojednává však jen o jedné etapě slovenských dějin. Popisuje univerzální a v současné době velmi aktuální téma, neboť podobný archetyp politika se objevuje i jinde ve světě.
Besedu po projekci s režisérkou Terezou Nvotovou moderuje Vladimír Hendrich

Ústřední knihovna

Cena 70,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek22. 3.

Okénko
16:00

S láskou Vincent

FILM A VÝTVARNÉ UMĚNÍ
S láskou Vincent / Loving Vincent (VB – Polsko 2017, D. Kobiela, H. Welchman, anglicky s čes. tit., 88 min.)
Celovečerní film o malíři Vincentu van Goghovi navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že „může komunikovat pouze skrze své malby“. Snímek byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Scénář vznikl na základě 800 stran Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh, léčící se z deprese, postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

sobota24. 3.

Okénko
15:00

Sněhová královna

POZOR! Z DŮVODU HAVÁRIE VE VELKÉM SÁLE
JE AKCE PŘESUNUTA DO MALÉHO SÁLU!
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

BIO JUNIOR
Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu (Rusko 2016, Alexej Cicilin, český dabing, 89 min.)
Pokračování populární animované série plné dobrodružství, humoru i kouzel. Hlavní hrdinkou příběhu je opět odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou, kdy mu u nohou pravidelně omdlévají mladé dívky.

Ústřední knihovna

Cena 70,-

Určené pro: rodiče a děti, děti.

Okénko
18:00

Black Panther

POZOR! Z DŮVODU HAVÁRIE VE VELKÉM SÁLE
JE AKCE ZRUŠENA, VSTUPENKY LZE VRACET V POKLADNĚ V PŘEDSÁLÍ.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

3D PROJEKCE
Black Panther (USA 2018, Ryan Coogler, český dabing, 132 min., od 12 let)
Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T'Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T'Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T'Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost.

Ústřední knihovna

Cena 110,-

Určené pro: dospělé, mládež.

pondělí26. 3.

Okénko
19:00

Hmyz

POZOR! Z DŮVODU HAVÁRIE VE VELKÉM SÁLE JE AKCE ZRUŠENA.
VSTUPENKY MŮŽETE VRACET V POKLADNĚ V PŘEDSÁLÍ.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

PROJEKCE A DIALOGY – filmové projekce FAMU
Besedy po filmu s tvůrci či kritiky moderuje Vladimír Hendrich
Hmyz (ČR/SR 2018, Jan Švankmajer, 98 min., přístupný)
Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, pestře pomalovaná papundeklová motýlí křídla a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Během zkoušky se však prolnou jejich životy s osudy Čapkových postav: na pozadí jeho hry, kde se hmyz chová jako lidé a lidé jako hmyz, se vše rodí i umírá a čas nehraje roli. „Ze života hmyzu je misantropická hra. Můj scénář tuto misantropii jen prohlubuje, tak jako se prohlubuje podobnost člověka s hmyzem a této civilizace s mraveništěm. Také by se nemělo zapomínat na poselství Kafkovy Proměny,“ říká Jan Švankmajer o své nejnovější černé tragikomedii, jejíž geneze sahá do roku 1971. Hrají Jan Budař, Jaromír Dulava, Jiří Lábus, Ivana Uhlířová, Pavel Nový a další.
Besedu po projekci s producentem Jaromírem Kallistou moderuje Vladimír Hendrich.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

úterý27. 3.

Okénko
16:00

Happy End

POZOR! Z DŮVODU HAVÁRIE VE VELKÉM SÁLE JE AKCE ZRUŠENA.
VSTUPENKY MŮŽETE VRACET V POKLADNĚ V PŘEDSÁLÍ.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

FILMOVÝ KLUB – BIO SENIOR

Happy End (Fr. – Něm. – Rakousko 2017, Michael Haneke, francouzsky s čes. tit., 107 min., od 15 let)
Michael Haneke se vrací se sondou do života jedné „lepší“ evropské rodiny, kterou pozoruje se svébytným a velmi trpkým smyslem pro humor. Poté, co její maminka záhadně onemocní, stěhuje se malá Eve za otcem do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek v jejich domácnosti také skrývá jedno temné tajemství. Do hlavních rolí ostré satiry obsadil Haneke plejádu velkých hereckých jmen včetně Isabelle Huppert a Jean-Louise Trintignanta.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
19:00

Rudá volavka

POZOR! Z DŮVODU HAVÁRIE VE VELKÉM SÁLE JE AKCE ZRUŠENA.
VSTUPENKY MŮŽETE VRACET V POKLADNĚ V PŘEDSÁLÍ.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

FILMOVÝ KLUB MKP
Rudá volavka / Red Sparrow (USA 2018, Francis Lawrence, anglicky s čes. tit., 140 min., od 15 let)
Dominika Egorova (Jennifer Lawrence) je žena mnoha tváří – oddaná dcera odhodlaná chránit svou matku za každou cenu, primabalerína, jejíž dravost dotlačila její tělo a mysl na samotný limit i mistryně ve svůdném a manipulativním boji. Když utrpí zranění, které ukončí její baletní kariéru, Dominika spolu se svou matkou čelí neradostné a nejisté budoucnosti. To je důvod, proč se nechá zmanipulovat, aby se stala nováčkem ve Škole Volavek – tajné zpravodajské službě, která cvičí výjimečné mladé lidi jako je ona sama, aby používali své tělo a mysl jako zbraň. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku se z Dominiky stává nejnebezpečnější Volavka, která kdy ze školy vyšla. Nyní se musí smířit s tím, kým je, a využívat schopností, které má. Její život a životy všech, které má ráda, jsou v ohrožení. Včetně agenta CIA, jenž se jí snaží přesvědčit, že je jediný člověk, kterému může věřit.
Vstup pouze s platnou legitimací Filmového klubu. Cena legitimace 100 Kč (platí do 31. 12. 2018), k prodeji v pokladně MKP.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

středa28. 3.

Okénko
19:00

Zkouška dospělosti

SOUČASNÝ EVROPSKÝ FILM
Zkouška dospělosti /Bacalaureat (Rumunsko-Francie-Belgie 2016, Cristian Mungiu, 128 min., od 15 let)
Jako lékař a občan se Romeo těší úctě obyvatel malého města v Transylvánii. Jeho pověst se začne hroutit, když se ve snaze zajistit nadané dceři lepší budoucnost zaplete do řetězce služeb a protislužeb a hrozí mu, že ztratí tvář i před svou rodinou. Drama na aktuální téma morálního kompromisnictví a konformismu získalo Cenu za režii na MFF v Cannes 2016.
Lektorský úvod Vladimíra Hendricha

Ústřední knihovna

Cena 70,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek29. 3.

Okénko
16:00

Rodin

POZOR! Z DŮVODU HAVÁRIE VE VELKÉM SÁLE SE AKCE PŘESOUVÁ DO MALÉHO SÁLU.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

FILM A VÝTVARNÉ UMĚNÍ
Rodin (Francie – Belgie 2017, Jacques Doillon, francouzsky s čes. titulky, 119 min., od 15 let)
V roce 1880 získává sochař Auguste Rodin svou první státní zakázku, Bránu pekel. Následně poznává mladou nadanou žačku Camille Claudel, která se stává nejprve jeho asistentkou a později i milenkou. Snímek portrétuje Rodina jako senzualistu, pro něhož je proces tvorby hluboce erotickým zážitkem.

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Ready Player One: Hra začíná

POZOR! Z DŮVODU HAVÁRIE VE VELKÉM SÁLE JE AKCE ZRUŠENA.
VSTUPENKY MŮŽETE VRACET V POKLADNĚ V PŘEDSÁLÍ.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

FILMOVÝ KLUB SPECIÁL
Ready Player One: Hra začíná (USA 2018, Steven Spielberg, anglicky s čes. titulky, od 12 let)
Děj filmu je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Ale lidé nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě ve virtuální realitě, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, co najde digitální velikonoční vajíčko, které ukryl někde v OASIS, a odstartuje tak zběsilý závod, jež pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení vajíčka rozhodne přidat jen těžko myslitelný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, objevů a nebezpečí.
Vstup volný pro čtenáře MKP a členy FK. Cena legitimace FK 100 kč, platí do 31. 12. 2018, k prodeji v pokladně MKP:

Ústřední knihovna

Cena 80,-

Určené pro: dospělé, mládež.

Program na únor

Březen 2018

Program na duben
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Související stránky

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en