Video
4. 5. 2021, WEBREDAKTOR

Vydejte se na virtuální procházku Prahou s knihovníky Vendy a Štěpánem z oddělení Pragensií. V prvním dílu se vypravíte z Mariánského náměstí k Národnímu divadlu.

Cyklus Pražské vycházky

„Procházka Prahou, to je výkon.“ Takhle to v 80. letech zpívala kapela Pražský výběr. Věděli jste ale, že procházky tuzemskou metropolí můžete podnikat bez davů turistů i z pohodlí gauče, na kterém právě sedíte? Třeba prostřednictvím mobilního telefonu?

Přejete si vidět gotická žebroví starobylých chrámů nebo uzené žebírko na stole pražské nádražky? Rozsvítit plynové lampy a plavit se po Vltavě na jednom z nejstarších parníků? Vendy a Štěpán z oddělení Pragensií vás v cyklu videí Pražské procházky zavedou k slavným památkám i do méně známých zákoutí města. Také vám připomenou tajuplné legendy i zajímavé osudy osobností nerozlučně s Prahou spjatých.

Z Mariánského náměstí k Národnímu divadlu

Z oken Městské knihovny je na Mariánském náměstí vidět hned několik významných historických budov. Tak proč nezačít právě tady? Na naší první procházce si mimo jiné povíme, v jakém kostele hledat portrét prezidenta Václava Havla, která z pražských soch polekala kolemjdoucí a jaké zajímavosti skrývají dvorky v Konviktské ulici.

Připravili Vendula Andrejsová a Štěpán Havlíček.