Bookport
23. 11. 2021, WEBREDAKTOR

Soubor povídek, které díky jemným dějovým spojnicím působí jako výřezy z rozsáhlejšího příběhu více propojených postav, je především neveselou kronikou vznikajících, zanikajících i promarněných vztahů.

Šindelka, Marek – Mapa Anny

Vztahy ale nejsou jediným námětem Šindelkových pozorování – ve frustrujících proměnách partnerských konstelací se především odráží hlubší tíseň zranitelného jedince ve světě plném povrchu, předstírání a předem daných společenských očekávání. Svou úzkost si pak postavy projektují do svých partnerů a poměrů k nim. Jakousi osu povídkového souboru tvoří titulní text, s jehož hrdinkou Annou má valná většina ostatních dějů a postav nějakou spojitost. Celek pak vytváří jakousi neradostnou mapu světa, v němž je i přes absenci existenčních starostí stále těžší skutečně žít.

ČTĚTE ONLINE NEBO STAHUJTE ve formátu ePUB >>>

BOOKPORT

Vybíráme pro vás tipy na dobré čtení online z platformy BOOKPORT. Co v ní najdete? – Detektivky, romantiku, historické a válečné romány, literaturu faktu. S průkazem do knihovny máte zdarma přístup k 892 titulům. Jak na to? Stačí se PŘIHLÁSIT! Pozor! Po kliknutí na odkaz titulu je třeba se přihlásit. Jak se dostanete k dalším předplaceným knihám? Stačí kliknout vlevo na Katalog knih => lišta filtrů => filtr úplně vpravo => Předplacené knihy.

Mohlo by vás zajímat