Služby
23. 5. 2023, WEBREDAKTOR

POZOR! INFORMACE UŽ NEJSOU AKTUÁLNÍ. NOVINKY O LETNÍM PROVOZU SE OBJEVÍ V KVĚTNU 2024.

Knihovna je tu pro vás i během prázdninových měsíců. Knihy na léto půjčujeme od 12. června 2023, e-knihy nabízíme těm, kdo rádi cestují nalehko. Zůstáváte v Praze? Pro vás chystáme pestrý program kulturních akcí.

Hlavní informace o letním provozu 2023

  • Prázdninové otevírací doby platí od 1. července do 31. srpna 2023. Během prázdnin mají pobočky zavřeno v sobotu. Kiosek zůstává otevřený celé léto.
  • Oskara najdete na náplavce i na festivalech. Bibliobus Crossway o prázdninách nejezdí.
  • Letní uzavírka je od 24. července do 6. srpna 2023. Aktuální provoz najdete na www.mlp.cz/pobocky.
  • Pokladny v předsálí Ústřední knihovny budou od 3. 7. do 31. 8. 2023 zcela uzavřeny. Vstupenky na podzimní akce lze v tomto termínu kupovat online na www.mlp.cz/akce.

Tip! Stáhněte si letní otevírací doby v PDF! [1670 kB]

Knížky na celé prázdniny

Knihy na prázdniny půjčujeme od 12. června do 21. července 2023. Využijte mimořádně prodloužené výpůjční doby a půjčte si spoustu čtení na prázdniny. Knížky, které si půjčíte v tomto období, můžete vrátit až v září, respektive v říjnu.

Kam s knihami během uzavírky?

Knížky můžete vracet, i když máme zavřeno. Během prázdninové uzavírky můžete využít biblioboxy u poboček Opatov, Jezerka a Lužiny nebo je vrátit v Ústřední knihovně. Kiosek v Centru Černý Most bude otevřen celé prázdniny od pondělí do neděle od 09:00 do 21:00 hodin.

Čtení na léto: exotika, oddech, epika

60 e-knih na celé prázdniny, 30 e-knih na každý měsíc

E-knihy z E-knihovny můžete stahovat zdarma pro čtení v mobilních telefonech i čtečkách. Na léto jsme pro vás připravili velký balík e-knih, které si můžete pohodlně stáhnout na cesty, na dovolenou u moře i v Čechách nebo i pro denní cesty do zaměstnání. Ve výběru najdete současné české prozaiky, básníky i světové klasiky. Hlavním tématem výběru jsou exotické lokality, odlehčené četní, i velká vyprávění – velká epika.

Stahujte e-knihy

Knihovna na vlnách 2023

10. ročník oblíbeného multižánrového festivalu, který začíná 27. června 2023 na Mariánském náměstí a pokračuje na lodi Avoid Floating Gallery na pražské náplavce do 20. července 2023.

Jaký je odkaz beatnictví, existencialismu, feminismu, undergroundu, poetismu anebo sílícího enviromentalismu pro literaturu, sociologii, filosofii, psychologii 21. století? Jakým způsobem směry, které určovaly povahu své doby, ovlivňují současnost? Téma 10. ročníku je pestré a multižánrové. Nabídne setkání s odborníky z oblasti literární historie, dramatického umění, historie, sociologie, filosofie, psychologie, feminismu.

Více o festivalu zjistíte na www.mlp.cz/navlnach.

Píšeme vám na správnou adresu?

Chcete, aby vám zprávy z knihovny chodily správně? Zkontrolujte, aktualizujte a případně si doplňte své kontaktní údaje v Mém účtu. Aktualizace a doplnění kontaktních údajů je jednoduchá. Můžete ji udělat online po přihlášení na www.mlp.cz v Mém účtu (tlačítko Nastavení), případně osobně u knihovníka při návštěvě některé poboček, ale také online na platformě Zoom od pondělí do pátku od 15:00 do 20:00 hodin. V obou případech je nutné mít po ruce doklad totožnosti.

Mobilní aplikace

Nová mobilní aplikace je doplňkem webu knihovny www.mlp.cz a umožňuje snadný přístup ke čtenářskému účtu a jeho hlavním službám. Je užitečným nástrojem pro aktivní čtenáře, kteří jsou pravidelnými návštěvníky knihovny, spravují větší množství výpůjček, využívají virtuální průkazy nebo pracují se seznamy. Více zde >>>.