E-knihy
24. 10. 2023, WEBREDAKTOR

Co nového můžete stahovat v e-knihovně v říjnu 2023? Povídky Pavla Brycze, slavnou prózu Petry Hůlové nebo básně Přemysla Krejčíka.

Tip! Všechny novinky můžete stahovat v katalogu nebo si projděte náš výběr.

Brycz, Pavel: Malá domů

Soubor devíti povídek českého autora popisuje většinou život zcela výjimečných lidí, žijících na okraji společnosti.

Hned v první povídce autor popisuje život zvláštního nostalgika, jemuž se kalendář „zasekl“ ve dvacátých a třicátých letech dvacátého století. Oblíbenému období podřídil hlavní hrdina svůj život do puntíku. V dalších příbězích se setkáváme se slečnou, kterou eroticky přitahují pouze desperáti, či s policistou, jenž se stává psem.

STÁHNĚTE SI

Hůlová, Petra: Paměť mojí babičce

Složité osudy a vztahy matky, jejích dcer a vnučky v nelehkých podmínkách života v současném Mongolsku, kde poslední půlstoletí rozbilo tradiční vazby.

Autorka využívá zevrubné znalosti mongolských reálií a působivou formou fiktivních osobních vzpomínek tří generací žen jedné rodiny dává nahlížet do složitých rodinných i mezigeneračních vztahů v tradiční pastevecké rodině kdesi v Mongolsku, kde se stýkají vlivy ruské i čínské a kde život je velmi tvrdý. Zatímco matka se z tradičního prostředí nikdy nevytrhla, její dcery měly různý osud, nahlížený střídavě očima každé z nich, i očima zástupkyně nejmladší generace, která už vyrůstala ve městě a tradičnímu životu se zcela odrodila. V příběhu se tak postupně odkrývají nejen jejich různým způsobem rozvrácené životy, ale i rozpad tradičních hodnot a vztahů v rodině.

STÁHNĚTE SI

Krejčík, Přemysl: Asfaltovej plameňák

Druhá sbírka Přemysla Krejčíka, současného básníka a prozaika, šéfredaktora literárního časopisu Partonyma.

Druhá básnická sbírka Přemysla Krejčíka, autora knihy veršů Křehké nepřenášet (2015), sbírky sci-fi povídek Kybersex (2016), spoluautora románu Šest nevinných (2015), autora románu Univerzální katalog zoufalců (2016), editora básnické antologie Zřetelným místem nalomení (2017) a šéfredaktora literárního časopisu Partonyma. Sbírka Asfaltovej plameňák reflektuje město, ironizuje trendy a tematizuje pocit bezčasí, přesto si leckdy ponechává intimně lyrické ladění.

STÁHNĚTE SI

Jak stáhnout e-knihu

E-knihy vybírejte na stránce e-knihovna.cz

  • Najdete na ní TOP žánrové a tematické výběry (detektivky, cestopisy,dramata aj.).
  • Přehled všech dostupných e-knih se otevře po kliknutí na odkaz E-KNIHY (zcela dole) či VÍCE (na stejném řádku zcela vpravo).
  • Při výběru vám může pomoci filtr UPŘESNIT HLEDÁNÍ.
  • Podrobnosti o vybraném titulu naleznete po kliknutí na obálku knihy.
  • Kliknutím na tlačítko ZÍSKAT u vybraného titulu zobrazíte nabídku formátů ke stažení nebo k prohlížení online.
  • Zvolte vhodný formát pro vaše zařízení: PDF na monitory, EPUB pro čtečky, tablety a telefony, PRC pro čtečky Kindle.