Finský student geologie Lennart Falk se pokouší uniknout složitostem světa a východisko hledá v pobytu v zapadlém sibiřském městečku Nachodka, místě „na konci světa“.
Jaké online akce pro vás připravujeme v nejbližší době? Těšit se můžete na debatu s Martinem Řezníčkem a Jakubem Szantó, knižní tipy od dramaturgů Domu čtení nebo na přednášku Boba Kartouze o budoucnosti našich dětí.
Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.
Artotéka znovu ožívá. Připravili jsme zajímavý obsah online. Budeme rádi, když nám dáte zpětnou vazbu a vyplníte krátký dotazník.
Vydejte se na virtuální procházku Prahou s knihovníky Vendy a Štěpánem z oddělení Pragensií. V prvním dílu se vypravíte z Mariánského náměstí k Národnímu divadlu.
Jaké online akce pro vás připravujeme v nejbližší době? Těšit se můžete na přednášky o hrdinství všedního dne, úskalí komunikace nebo knižní tipy od dramaturgů naší pobočky Dům čtení.
Osobním rozvojem k životní spokojenosti – nový cyklus přednášek, který vám vždy představíme krátkým rozhovorem. Tentokrát hovoříme o meditaci s Richardem Vrdlovecem, majitelem studia Jóga Karlín.
Příběh, demaskující rozdíl mezi skutečnými hrdiny a událostmi a tradičními ideály, je polemikou s černobílým národním mýtem a pro svůj rychlý spád a myšlenkové bohatství patří k nejuznávanějším moderním polským románům.
Mistrný stylizátor se v novele inspiroval klasiky ruského realismu (na které je v textu řada aluzí počínaje názvem) a v jejich stylu popisuje svízelnou cestu sněhovou vánicí.
Mimořádná kniha, která jako by stavěla most z rozplizlé ruské současnosti přes perestrojku do dob stalinismu.
Sedmnáct povídek, které Bulgakov uveřejňoval v satirických časopisech 20. let, glosuje nejrůznější nesnáze, s nimiž se setkával běžný život soudobé sovětské společnosti.
Kontroverzní dílo ruského autora je parodickou směsicí erotického a budovatelského románu.
Komorní román Strážkyně domácího krbu líčí vztah dvou žen, který balancuje na rozhraní přátelství a lásky.
Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.
Obohatili jsme fond naší Artotéky o reprodukce Henriho Matisse (1869–1954), nejvýznamnějšího z takzvaných fauvistů, kteří způsobili první malířskou revoluci 20. století. Nově si můžete půjčit především reprodukce jeho koláží, řadící se do jeho pozdního tvůrčího období.