Přeskočit na hlavní obsah

Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

-

Úvod    Novinky    Fotogalerie    2007

2007

Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

31. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (30)

Výtvarné dílny s Lesy ČR

Od října do prosince 2007 probíhaly na 21 pobočkách Městské knihovny v Praze výtvarné dílny pro šikulky i nešikulky. Děti z mateřských škol, základních škol, družinek i volně příchozí si na nich mohly vyrobit podzimní zátiší, mandalu, halloweenskou paruku, anděly, ryby, vánoční stromy nebo přáníčka. Tvůrčí atmosféru na některých pobočkách jsme zachytili fotoaparáty a pokud máte chuť se nějaké dílny zúčastnit, sledujte Dílny se v knihovnách konají pravidelně i v roce 2008!
Dílny se konaly za finančního přispění Lesů České Republiky, s. p..

31. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (30)

Výtvarné dílny s Lesy ČR

Od října do prosince 2007 probíhaly na 21 pobočkách Městské knihovny v Praze výtvarné dílny pro šikulky i nešikulky. Děti z mateřských škol, základních škol, družinek i volně příchozí si na nich mohly vyrobit podzimní zátiší, mandalu, halloweenskou paruku, anděly, ryby, vánoční stromy nebo přáníčka. Tvůrčí atmosféru na některých pobočkách jsme zachytili fotoaparáty a pokud máte chuť se nějaké dílny zúčastnit, sledujte Dílny se v knihovnách konají pravidelně i v roce 2008!
Dílny se konaly za finančního přispění Lesů České Republiky, s. p..

18. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (13)

Srdce Petra Nikla v Ústřední knihovně

7 metrů dlouhé, 5 a půl metru široké a téměř 4 metry vysoké Srdce bude pulsovat v ústřední budově Městské knihovny v Praze. Největší exponát z populární výstavy Orbis Pictus bude umístěn v dětském úseku knihovny od 18. prosince do 12. ledna. Více informací >>

13. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (6)

Autorské čtení Lenky Hulákové

V pobočce Záhřebská proběhlo autorské čtení spisovatelky Lenka Hulákové, která četla dětem ze své prvotiny Pohádlenky. Setkání se zúčastnily i děti z klubu Ulita, které knihu doprovodily svými kresbami a byly na akci odměněny knihou s podpisem autorky. Setkání doplnila pěkná výstavka originálů dětských kreseb.

13. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (9)

Překladatel Jan Kantůrek

Ve čtvrtek 13.12. 2007 uspořádal Úsek služeb dětem a mládeži ÚK MKP besedu s vynikajícím překladatelem Janem Kantůrkem. Studenti Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické F. Křižíka si poslechli povídání o knize Úžasná Zeměplocha, kterou Jan Kantůrek neméně úžasně překládá a předkládá tak lačnému českému čtenáři. Při besedě nechyběly zajímavosti, smích i všetečné otázky.

12. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (10)

Edgar Dutka v knihovně Břevnov

V knihovně Břevnov proběhlo autorské čtení vtipného autora smutných knížek Edgara Dutky.

12. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (29)

Vánoční beseda v Ústřední knihovně

Ve středu 12.12.2007 proběhlo v Úseku služeb dětem a mládeži ÚK MKP vánoční hraní a koledování. Příjemně laděné odpoledne bylo součástí cyklu EKO dílny (ve spolupráci s Lesy ČR) a vyráběly se tu malé vánoční dekorace, o Vánocích se také vyprávělo a samozřejmě nechybělo ani zpívání známých koled. Dárkem navíc byla krátká zábavná dramatizace klasické pohádky Mrazík.

07. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (11)

MaTaDe na Smíchově

Matade – předvánoční setkání maminek a dětí v knihovně Smíchov se setkalo s velkým zájmem. Program MaTaDe – Máma, táta, děti – se zaměřuje na ty nejmenší čtenáře, respektive teprve na budoucí čtenáře. Kromě pohádky se děti protahují, zpívají a hrají si a nechybí ani výtvarná dílnička. Maminky se připraveného programu též aktivně účastní, ale nabízí se jim i možnost popovídat si a načerpat nové nápady.

06. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (4)

Vánoce na Letné

První adventní čtvrtek přivítala pobočka Letná dr. Valburgu Vavřinovou, autorku knih Malá encyklopedie Vánoc a Malá encyklopedie Velikonoc.

06. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (20)

Emilie Frydecká - Dotek ruky

Ve čtvrtek 6. 12. proběhla v knihovně Opatov vernisáž textilní výtvarnice Emilie Frydecké. Emilia Frydecká vystudovala VŠUP v Praze (ateliér prof. E. Paličkové a prof. A. Kybala). Jako výtvarnice a návrhářka pracovala v Ústavu bytové kultury, byla odb. asistentem na VŠUP (docenturu získala v r. 1994). Textilní a oděvní návrhářství přednášela na Katedře designu Textilní fakulty Technické univerzity v Liberci. V r. 1988 získala druhou cenu v Mezinárodní soutěži „Krajka – umění“ v Belgii, Bronzovou paličku v Bruselu a Zlatou paličku na 1. bienále české krajky 2002 ve Vamberku. Na Opatově vystavuje až do 8. 1. 2008 své kresby, textilie a neobyčejné krajky.

05. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (5)

Václav Havel - Dramatik a politik

Knihovna Václava Havla ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze připravila cyklus scénických čtení z díla Václava Havla. Druhý pořad byl věnován 60. létům 20. stol. a nesl název Zrození dramatika a politika. (Havel, Grossman, Radok, Zahradní slavnost, Vyrozumění, srpen 1968, Dubček, Kundera).

05. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (9)

Mikulášské odpoledne v Korunní

I v knihovně můžete narazit na anděla nebo čerta. A 5. prosince to platí obzvlášť. Knihovnou Korunní se letos proháněl celé odpoledne Mikuláš v doprovodu čerta i anděla. Nejen děti pak musely odříkat básničky, ale i někteří dospělí. Čert s andělem odchytávali dušičky již u vchodu a kdo neřekl básničku, nemohl do knihovny. Všechno nakonec dobře dopadlo, protože většina čtenářů nějakou básničku uměla. A kdo uměl, dostal odměnu.

05. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (9)

Mikulášský podvečer v Krči

Na sv. Mikuláše knihovna je celá naše! Čí ? Přece dětí, které přišly s rodiči na Mikulášský podvečer do pobočky Krč. Za pomoci dospělých vyráběly pestré papírové řetězy a ozdoby, vybarvovaly tematické obrázky, mohly si prohlédnout zvykoslovné předměty (třesolku, vrkoč, ozdobenou trnkovou větvičku) a vybrat si ze speciální nabídky čertovsko-mikulášských knížek. Činorodý ruch, který zavládl u stolků, přerušil na nějakou dobu až příchod mikulášské trojice (alias tří dívek ze 7. třídy, které se rolí ochotně a s vervou ujaly). Anděl se ptal po zlobivých dětech, kterým jejich provinění přečetl z knihy hříchů a poté velkomyslně odpustil. Čert se držel v pozadí, ale i tak jeho svítící rohy budily patřičný respekt a byly příčinou několika slziček. Pozdvižení vzbudil moment, kdy se počet přítomných mikulášských postav zdvojnásobil příchodem další trojice. Všech šest pohádkových postav se pak s dětmi rozloučilo a odešlo do večerních ulic. Obdarováni byli všichni: Děti si odnášely perníčky, obrázky a pestré papírové ozdoby, dospělí dobrou náladu a nadšení a my knihovníci jiskřičku radosti, že jsme snad přispěli troškou ke sváteční předvánoční atmosféře.

04. 12. 2007 | Super Admin
Fotografií (11)

Pipi na Černém Mostě

Na začatku listopadu byla vyhlášená výtvarná soutěž ke 100. výročí narození Astrid Lindgrenové. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 70 obrázků od dětí ze školních družin ZŠ Bří. Venclíků a ZŠ Gen. Janouška, dále od dětí z pátých tříd ZŠ Gen. Janouška. V pondělí 4. prosince 2007 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, kterého se zúčastnilo asi 50 dětí, některá děvčata přišla převlečená za Pipi dlouhou punčochu.

30. 11. 2007 | Super Admin
Fotografií (9)

Beseda s Petrou Hůlovou

V pátek 30. listopadu zavítala do knihovny Hostivař mladá, sympatická a hlavně úspěšná česká spisovatelka, Petra Hůlová. O její besedu byl velký zájem a tak se ani všichni příchozí nevešli do jedné místnosti a museli se tísnit přede dveřmi. Petra Hůlová četla ze své nejnovější knihy Umělohmotný třípokoj, což jsou postřehy a útržky ze života třicetileté prostitutky. Mezi návštěvníky besedy převažovali studenti středních škol a tak měly ukázky úspěch. Po autorském čtení se dostalo i na dotazy čtenářů a bylo jich opravdu hodně. Většina otázek se týkala inspirace či způsobu psaní této mladé autorky. Mnoho zúčastněných si přineslo svou knihu od této spisovatelky a tak na závěr proběhla ještě autogramiáda. Akce byla opravdu úspěšná a my se těšíme co dalšího se bude v knihovně Hostivař konat.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny