Přeskočit na hlavní obsah

Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

-

Úvod    Novinky    Fotogalerie    2008

2008

Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

18. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (7)

Zvířátka a loupežníci v Bohnicích

Knihovna Bohnice připravila 18.12. 2008 pro děti z MŠ vánoční překvapení. Nejen že si s nimi paní knihovnice popovídala o Vánocích, ale do knihovny dorazil ještě pan Aleš Bílek se svým divadlem a zahrál dětem pohádku ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI.

17. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (6)

Jaroslav Rudiš v ÚK MKP

17.12.2008 se studenti z Gymnázia Jana Nerudy setkali v knihovně se spisovatelem, scénáristou, dramatikem a hudebníkem Jaroslavem Rudišem. Čtení ze svých knih Potichu a Nebe pod Berlínem střídal s vyprávěním o psaní knih i komiksů, o svém pobytu v Berlíně, o filmu Grandhotel i o svých dalších aktivitách v divadle Archa. Maturanti kladli J. Rudišovi zajímavé dotazy, na které on pohotově a neméně zajímavě odpovídal

17. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (6)

Jednou v roce na Vánoce

Ilustrační foto

Ve středu 17.12. 2008 jsme se společně s dětmi z družinky ZŠ Curieových těšili na Vánoce při dalším pořadu z cyklu Hrajte si s námi. Nejprve děti opravovaly popletené koledy a rozhodovaly, jaký konec mají mít některé známé pohádky v rámci divadélka „Dejte šanci dobrým koncům“. Společně jsme si zazpívali teď už „napravené“ koledy a děti vyráběly různé předvánoční drobnosti.

16. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (6)

Turnaj v Magicu na Smíchově

Už od prázdnin se v pobočkách Barrandov, Opatov a Smíchov se pravidelně scházejí „medžikáři“. Možná jste je už někdy viděli: většinou dva, někdy jich je více, v ruce balíček karet a z úst jim padají slova jako „ten lend si musíš tapnout“ nebo „útočím na tebe touhle kreatůrou, jsi mrtvej“. Jakmile se téhle hry chytnete, jen stěží vás pustí. Proto jsme pro naše věrné hráče připravili ve spolupráci s firmou Blackfire předvánoční turnaj, v němž se utkali nejlepší hráči z poboček. Sešlo se osm zájemců, kteří si poprvé mohli vyzkoušet, jak se hraje podle oficiálních turnajových pravidel. Vítězové si odnesli krásné a bohaté ceny a byla domluvena odveta napříště.

12. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (6)

Kvak a Žbluňk na Letné

Marka Míková spolu se dvěma žabáky zahrála dětem příhody z oblíbené knížky Arnolda Lobela. Tentokrát žabáci slavili Vánoce a zpívali koledy.

11. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (7)

Zdeněk Mahler na Břevnově

Završením cyklu akcí pro seniory z grantového programu MČ Praha 6 Třetí věk bylo autorské čtení dr. Zdeňka Mahlera z knihy New York. K životnímu jubileu přišly autorovi popřát desítky příznivců a přátel, starosta Prahy 6 JUDr. Tomáš Chalupa poslal v zastoupení květiny. Akci finančně podpořila Městská část Praha 6.

10. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (6)

Rychlé Šipy slaví 70. let

Příběhy Rychlých šípů začaly 17. prosince 1938, kdy vyšla jejich první epizoda v časopisu Mladý hlasatel, u jehož kolébky stál Jaroslav Foglar. Dobrodružství pětice chlapců ilustrovalo během let 11 výtvarníků. Mezi nejvýznamnější patří Dr. Jan Fischer a Marko Čermák. A právě on přišel v podvečer 10. prosince do knihovny Vršovice vyprávět nejen o Rychlých šípech.

03. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (6)

Historický román – umělecký pohled a skutečnost

Vyprávění spisovatele a historika Dr. Vlastimila Vondrušky, autora historických románů i odborných knih si přišla řada jeho čtenářů poslechnout v podvečer 3.prosince do pobočky MKP Korunní. Na besedě se posluchači, kromě jiných zajímavostí, dozvěděli i o tom, jak to je s pseudonymem J. Alenský, že detektivní román je vlastně jen pohádka pro dospělé, proč bylo středověké soudnictví lidské, co lze ze starých archivů použít při psaní románu ,a že staročeské pivo vypadalo úplně jinak než dnešní.

01. 12. 2008 | Super Admin
Fotografií (5)

Pomáháme vám číst

Městská knihovna v Praze uspořádala 1. 12. 2008 tiskovou konferenci projektu Pomáháme vám číst, na kterém spolupracuje s družstvem Spektra a nyní nově i se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, a který tento rok vstupuje do další (a doufejme, stejně úspěšné) etapy. O projektu pohovořili ředitel MKP RNDr. Tomáš Řehák, ředitel Spektry Břetislav Verner CSc., viceprezident SONS ČR Mgr. Václav Polášek a pražský radní pro zdravotnictví PhDr. Milan Pešák.

26. 11. 2008 | Super Admin
Fotografií (7)

OKAMŽIK v ÚK MKP

26.11. 2008 se v klubovně Ústřední knihovny MKP setkaly s dětmi ze ZŠ Červený vrch dvě milé lektorky z občanského sdružení OKAMŽIK. Společně si povídali o životě nevidomých, i o tom, jak jim ostatní mohou pomoci. Děti si samy mohly vyzkoušet některé aktivity, hádaly funkci různých zvláštních pomůcek pro nevidomé a dozvěděly se i o výchově vodícího psa. Jeden se dokonce besedy zúčastnil a moc se dětem líbil.

07. 11. 2008 | Super Admin
Fotografií (6)

Tisíc Jizev

7.11. 2008 se v Ústřední knihovně MKP uskutečnila beseda pro děti s autory knihy Tisíc jizev – souboru jedenácti dobrodružných povídek z celého světa. S dětmi si přišli povídat a tvořit dva zástupci skupiny Hlava nehlava, skupiny současných či bývalých studentů Literární akademie J. Škvoreckého: pan Martin Strnad a pan Ladislav Konečný. Setkali se s dětmi ze ZŠ Curieových, které nejen se zaujetím poslouchaly, ale také obstály v náročném cestovatelským kvízu.

01. 11. 2008 | Super Admin
Fotografií (7)

O vodníkově Haničce

Smíchovské oslavy 5. narozenin vyvrcholily sobotním divadlem pro děti. V podání souboru Gaudium viděly smíchovské děti pohádku O vodníkově Haničce.

22. 10. 2008 | Super Admin
Fotografií (4)

Celostní medicína - MUDr. Pavel Špatenka

Díky grantu Městské části Praha 6 se mohli senioři seznámit s novými, alternativními postupy v medicíně a psychoterapii.

08. 10. 2008 | Super Admin
Fotografií (7)

Eva Hauserová v Hostivaři

Středa 8.října 2008 patřila spisovatelce a novinářce Evě Hauserové, která v naší knihovně představila nejenom vlastní tvorbu. Autorka zde také uvedla i vybrané žačky z Kurzů tvůrčího psaní. Možnost veřejně prezentovat své texty dostaly nezavedené autorky Jana Kárníková, Jana Jirásková, Nataša Velenská, Kateřina Marková a Eva Bodnárová. Vystupující doprovázela hrou na gotickou norimberskou harfu Jana Šouflová. Publikum bylo tradičně skvělé, početné a pozorně naslouchající.

29. 09. 2008 | Super Admin
Fotografií (3)

Divadelní představení O Baruně v knihovně Holešovice

O Baruně, alias Lakomé Barce Jana Wericha hrálo, zpívalo i tančilo sdružení KLAP. Děti z holešovických škol odměnily pohádku – nepohádku potleskem a smíchem. Akce se konala za finančního přispění Městské části Praha 7.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny