Přeskočit na hlavní obsah

Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

-

Úvod    Novinky    Fotogalerie    2011

2011

Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

21. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Chladný sever – večer skandinávské literatury

V tomto pořadu vystoupili přední překladatelé skandinávských literatur: Robert Novotný, překladatel z dánštiny, Jaroslava Vrbová, z norštiny, Zbyněk Černík, ze švédštiny a Vladimír Piskoř, z finštiny. Každý z nich představil čtyři své překlady a pohovořil o nich. Foto Tomáš Čada.

21. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Simona Wagnerová: Špicberský deník neposedné maminky

Čtení pro malé dobrodruhy z cestopisné knížky Simony Wagnerové. Kdo by aspoň na chvíli nechtěl do království ledu, kde vás může potkat legrační sob, ale i lední medvěd. A ten není takový kamarád, jak by se mohlo na první pohled zdát. Promítaly se i fotografie přímo ze Špicberk. Foto Tomáš Čada a Josef Straka.

15. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (28)

Iva Hűttnerová v Hostivaři

15. prosince v podvečer zavítala na besedu do knihovny Hostivař herečka,spiso­vatelka, malířka a scénáristka, paní Iva Hűttnerová. Místa byla zaplněná do posledního především čtenářkami, ikdyž paní Iva kvitovala s povděkem, že se mezi nimi objevilo i několik čtenářů – mužů. Hlavním tématem večera byly Vánoce, ale řeč přišla i na roli paní Hűttnerové v seriálu Ordinace v růžové zahradě a hlavně také na její obrázky. Fotila Jitka Rybková.

14. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (6)

Václav Větvička v Modřanech

14. prosince 2011 byl do modřanské knihovny pozván botanik Václav Větvička, který povídal o své dlouholeté praxi v botanické zahradě, i o své spisovatelské činnosti, kterou doplnil i autorským čtením ze svých knížek. Fotila Jitka Rybková.

14. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Chvála detektivky

Setkání se třemi osobnostmi, které detektivkou žijí. Spisovatelka Inna Rottová pokřtila svou nejnovější knihu Krásná netykavka a vyprávěla o historii detektivního příběhu. Aleš Kolodrubec z České společnosti Sherlocka Holmese popsal nejslavnějšího detektiva, ano – překvapivě Sharlocka Holmese, jako obyčejného člověka a přidal i zajímavosti z jeho osobního života. Juan Zamora ze Společnosti Agathy Christie nám to samé řekl o Herculu Poirotovi. Foto Josef Straka.

13. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Autorské čtení Jaroslava Balvína

Uvedení nové knihy Jaroslava Balvína ml. Lásko, teď!, kterou vydal ve svém nakladatelství Zdenko Pavelka. Večerem provázel redaktor Salonu Štěpán Kučera, na harmoniku zahrála a zazpívala Hana Lundiaková. Jako host křtu dorazil Vladimír Páral. Foto Tomáš Čada.

08. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (8)

17.00 ČTI+ (prezentace výjimečné knižní edice pro rozvoj dětského čtenářství)

Zástupci nakladatelství Fraus představili svou knižní edici Čti+, která rozvíjí čtenářskou gramotnost a čtenářské dovednosti dětí. Vhodná jak pro chytré děti, pro rodiče, tak pro učitele. Foto Josef Straka.

07. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (18)

Prababiččin klobouk

Autorka dětských knih Kamila Míková přečetla dětem i dospělým ze své nové knihy, která byla v Domě čtení zároveň i pokřtěná. Kniha vypráví příběh o desetileté dívce Emě, která má velké sny a ty si uskutečňuje pomocí fantazie. Čtení doprovodilo i hudební vystoupení. Foto Tomáš Čada.

05. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (16)

Adventní čas v Bibliobusech

V bibliobusech Městské knihovny v Praze jsme v adventní čase přivítali mladé flétnové kvarteto z Hudební školy hlavního města Prahy. Nadaní muzikanti zahráli čtenářům nejen známé vánoční koledy, ale i několik muzikálových a klasických melodií. Kvartetu se podařilo vytvořit v autobuse příjemnou a intimní atmosféru. Možná to bylo i tím, že se muzikantům v bibliobuse líbilo: „Máte to tady moc příjemné“, jsou slova jedné flétnistky. Čtenáři se v uspěchaném adventní čase na chvilku zastavili a zaposlouchali. Snad na chvilku zapomněli na shon a hektické nakupování dárků, a to „zastavení se“ bylo naším přáním.

01. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (11)

Večer nakladatelství, knihkupectví a kavárny Fra

S podtitulem Nijak to neprožíváme, prostě jsme rádi občas spolu proběhl v Domě čtení dne 1. prosince 2011 večer nakladatelství, knihkupectví a kavárny Fra. Na večeru přečetli a promluvili zakladatel Fra a překladatel z francouzštiny Erik Lukavský, dramaturg Fra a básník Petr Borkovec a novinář a překladatel ze španělštiny a francouzštiny Petr Zavadil. Svou výtvarnou performance večer oživil Martin Kubát. Foto Ondřej Lipár.

30. 11. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (19)

Autorské čtení Radky Denemarkové a Tomáše Zmeškala

Dva z nejvýznamnějších současných českých prozaiků se stali patrony Domu čtení pro rok 2012. Radka Denemarková držitelka tří cen Magnesia litera za prózu, překlad a za publicistiku bude četla z letos vydané knihy Kobold aneb Přebytky něhy. Tomáš Zmeškal získal Cenu Josefa Škvoreckého a Cenu Evropské Unie za literaturu za román Milostný dopis klínovým písmem a je též autorem románu Životopis černobílého jehněte či řady povídek. Oslava to byla velká, Dům čtení praskal ve švech. Foto Jitka Rybková.

26. 11. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Iva procházková – Uzly a pomeranče

Spisovatelka Iva Procházková představila svoji novou knihu, která vypráví o statečnosti, odpovědnosti a o první lásce, jedním slovem o dospívání. Čtivá, zábavná a dojemná a přitom nesentimentální. Paní Procházková v Domě čtení četla s vervou a její vystoupení se jí i čtenářům líbilo. Tak brzy na shledanou. Foto Jitka Kolářová.

19. 11. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (16)

H_aluze v Domě čtení

Sobotní odpoledne 19. listopadu 2011 patřilo Literárně-kulturnímu časopisu H_aluze. Návštěvníci se seznámili nejen se strukturou a obsahem tohoto periodika, ale představeni jim byli autoři knižní edice, která společně s časopisem vychází. Během odpoledne proběhl křest sbírky Žanety Lichtenbergové Ptáci vykolejili z brázd. Na závěr se publikum zapojilo do tvůrčé činnosti a v rámci (typo)grafického workshopu Miloše Makovského, si vytvořilo vlastní knižní publikaci. Fotografie Josef Straka.

10. 11. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Daniela Kroluperová na Chodově

10.listopadu 2011 navvštívila knihovnu Chodov spisovatelka Daniela Krolupperová, aby si dětmi z druhých tříd popovídala o s vé knížce – Zmizelá škola, kterou pro ně napsala v projektu Už jsem čtenář. Ale nezůstalo jen u této jedné knihy, paní spisovatelka jich s sebou přinesla plnou tašku, všechny dětem ukázala a postupně jim i z několika přečetla ukázky. Fotila Jitka Rybková.

11. 10. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Multikulturní večer

V páteční podvečer 11. října 2011 se uskutečnil v rámci festivalu Den poezie Multikulturní večer. Představila se na něm literatura v českém prostředí menšinová, nikoli však nezajímavá. Prvním z vystupujících byl lužickosrbský básník Tomasz Nawka, který krom čtení posluchače překvapil hrou na dudy. Při jeho vystoupení sekundovali propagátoři lužickosrbské kultury Radek Čermák, Lukáš Novosad a Milan Hrabal, který je autorem Nawkových překladů. Následovalo autorské čtení romského básníka a spisovatele Emila Ciny, ten se představil v obou svých autorských polohách, tedy jak jako básník, tak jako prozaik. Poté vystoupili František Kostlán a Marwan Al-Solaiman, kteří nejen přednesli své texty, ale rovněž zahráli. Pan Kostlán na kytaru, pan Al-Solaiman na loutnu. V závěru večera proběhla debata s Miroslavem Brožem na téma vzestup extremistických tendencí (nejen) v severních Čechách. Fotografie Tomáš Čada.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny