Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Novinky


Hlavní stránka    Novinky    Fotogalerie

Fotogalerie

23. 10. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (57)

Česko-Čínský den

Že každá kultura je v něčem jiná a zajímavá o tom žádná. Proto jsme rádi, že místní Čínská škola souhlasila, že nám v pátek 22. září předvedou jejich tradiční kulturu – tanec, bojový tanec s vějířem, kaligrafii, loutkové divadélko z hovězí kůže, ukázku vyšívání vějířů včetně vzorů textů – krátkých básní. Bohatý program byl doprovázen komentářem našich dvou českých překladatelů. My jsme si pro děti také připravili činnosti, například skládání mapky České republiky, kvíz o české i čínské kultuře, omalovánky, soutěž ve sbírání zrnek rýže z misky či tematické deskové hry. Kaligrafie pro začátečníky fungovala vedle informací, kde si děti mohly vyzkoušet napsat své jméno ve znacích či krátký příběh. Pro každé dítě jsme měli připravené pěkné ceny. Od čínských učitelů děti dostaly vystřihované pandy a ani čtenáři nebyli ochuzeni. Celou akcí nás provázela prezentace fotografií paní Trnkové, které byly napříč Čínou. Ani vhodná literatura nesměla chybět! Budeme se těšit na další ročník Česko-čínské dne a budeme doufat, že dorazíte a budete s námi rozvíjet spolupráci mezi českými a čínskými dětmi, které společně chodí do naší knihovny!

16. 08. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (60)

Pasování prvňáčků na rytíře čtení

Od září už budou druháky, ale rytíři se stali ještě před prázdninami. Pasování proběhlo slavnostně se spisovateli Robinem Králem, Jiřím Fixlem, Petrem Stančíkem a Klárou Smolíkovou v pobočkách Dittrichova, Korunní, Stodůlky a Velká Chuchle. Dále pak pasování probíhalo na pobočkách Opatov, Sedmička, Záhřebská a v Ústřední knihovně. Bibliobus Oskar přijel za dětmi až do školy a dokonce i s rytířem.

13. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (23)

Pražská muzejní noc 2017

Knihovna opět 10. června ožila i za tmy. Mohli jste si přijít vyměnit knížku, ochutnat dobroty z Pohádkového bistra, prohlédnout si výstavu vzácných historických knih se zaměřením na dětskou četbu, zahrát si s dětmi v komiksové dílně, vyfotit se v komiksovém koutku a užít si divadlo se spolkem Výstředník. Tak zase za rok! Fotila Vendy Bednářová.

12. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (8)

Den dětí ve Školské

Připravili jsme si pro děti několik soutěží od nošení „vajec“ na lžíci po Lucernu (hra, podobná slovnímu fotbalu). Cenám, které se daly vyhrát vévodily nafukovací zbraně, které se musely hned vyzkoušet!

06. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (15)

Studenti DAMU v Ústřední knihovně

Studenti DAMU předvedli 1. června v Ústřední knihovně koláž scén ze známých komedií. Představení doplnilo tematickou výstavku v hlavní hale na téma Humor na scéně a na plátně. Foto Dita Lánská.

06. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (23)

Festival Děti, čtete?

Tradiční festival dětských knih a čtenářství pořádá nakladatelství Meander ve spolupráci s MKP v rámci priojektu Praha město literatury. Foto Irena Šormová.

06. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Daniela Fischerová

Daniela Fischerová představila dětem svou ceněnou knihu Pohoršovna. Foto Jana Hradilíková.

06. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (9)

Fakta místo dojmů

Cyklus veřejných debat novináře Leoše Kyši pokračoval na téma Kdo (ne)porazí Miloše Zemana. Hosty byli mj. Sylvie Lauder (Respekt), Vojtěch Varyš (MF Dnes) či Daniel Prokop z agentury Median. Foto Irena Šormová.

06. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (15)

Gavoro

Mezinárodní festival romské kultury Khamoro otevřel letos i literární část – Gavoro, jejíž podstatnou část hostila MKP. Probíhala autorská čtení, literární workshopy a debaty. Foto Irena Šormová.

02. 06. 2017 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (9)

Beseda s Danielou Krolupperovou

31. 5. proběhlo setkání dětí 1. B ze ZŠ Jana Masaryka se spisovatelkou Danielou Krolupperovou. Akce se uskutečnila v rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Po celý rok děti docházely do knihovny v Záhřebské ulici, kde se seznamovaly s jednotlivými literárními žánry. V druhé polovině června je ještě čeká slavnostní zakončení cyklu a předání knih vydaných jen pro letošní „absolventy“ projektu. Velice děkujeme za poskytnutí prostoru a pomoc pobočce Korunní.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en