Film a divadlo

Jsme nevyčerpatelným zdrojem informací z oblasti divadla a filmu. Půjčujeme domů velké množství divadelních her i filmových scénářů. Najdete u nás monografie o hercích, režisérech i scénografech. Samozřejmou součástí našeho fondu jsou časopisy i teoretické publikace o divadle a filmu. Na DVD uchováváme zlatý fond české kinematografie a vybrané zahraniční filmy.

Při návštěvě se můžete seznámit s články a výstřižky o osobnostech z oblasti divadla i kinematografie. Najdete u nás přívětivé a klidné prostředí, ochotné a profesionální knihovníky, kteří vám rádi poradí a vyhledají podklady, které potřebujete ke studiu nebo k sebevzdělávání.

Kino MKP

Promítáme to nejkvalitnější z aktuální nabídky distributorů. Filmy pro děti i seniory. Projekce nejočekávanějších titulů, spojené s kritickou diskusí. Nekomerční artovou produkci, pozapomenuté legendy světové kinematografie, absolventské filmy, dokumenty na aktuální témata, nekonvenční díla, která jinde neuvidíte. Premiéry a předpremiéry literárních adaptací zdarma pro členy Filmového klubu.

Kinosál najdete v suterénu Ústřední knihovny. Je vybaven jednou z nejkvalitnějších projekčních technik v Praze. Přístup do sálu je plně bezbariérový.

Co půjčujeme Na jak dlouho
Knihy, audioknihy, časopisy, hudbu, filmy, vinyly 4 týdny
Obrazy a grafiky z Artotéky 26 týdnů
E-knihy Na neomezenou dobu