Ve studovně pragensií najdete dokumenty o Praze – o její historii a politickém, kulturním i společenském životě, o pražských památkách, čtvrtích nebo přírodě, o technických stavbách a dopravě i o mnohém dalším, co se Prahy týká.

Knihy, příležitostné regionální tisky, noviny, časopisy, plány i obálky s výstřižky z tisku půjčujeme ke studiu na místě všem zájemcům i bez čtenářského průkazu. Poradíme vám, kde potřebné informace najít, a zpracujeme rešerši zaměřenou na pragensijní téma. Nabízíme možnost připojení notebooku, můžete u nás využít Wi-Fi a černobílou samoobslužnou kopírku na mince.

Historická a vzácná pragensia jsme zdigitalizovali a zpřístupnili v digitální knihovně, naše plány a mapy najdete ve Virtuální mapové sbírce a „Velkou“ Prahu konce třicátých let si můžete prohlédnout na Orientačním plánu Prahy z roku 1938, k jehož 42 listům jsme sestavili rejstříky ulic i zakreslených objektů.

Pořádáme pravidelné přednášky s promítáním fotografií (Pražské úterky), upozorňujeme na novinky z našeho fondu a natáčíme videoprocházky Prahou. Tip! Podívejte se na celý playlist procházek na YouTube!

Kontakt

Telefon: +420 222 113 373
E-mail: knihovna@mlp.cz
Kontaktní osoba: Věra Benyovszká