Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

10. 07. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (105)

Z prvňáčků už jsou čtenáři

Opět po roce přišly do poboček knihovny děti končící první třídu, aby byly slavnostně pasovány na Rytíře čtení. Za celoroční práci si odnesly nejen diplomy a medaile, ale hlavně zážitek ze setkání s rytíři, panem králem, pohádkovou Písmenkovou vílou nebo opravdovou spisovatelkou. Fotogafie zachycují pasování v jednotlivých pobočkách v tomto pořadí: Dittrichova, Hostivař, Modřany, Opatov, Stodůlky, Ústřední knihovna, Záhřebská, Žižkov a Korunní.

04. 04. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (3)

Voda v ohni

Voda v ohni byl název autorského večera básnířky Evy Šulcové v pobočce MKP Dittrichova. U příležitosti životního jubilea se paní Šulcová setkala se svými čtenáři a předčítala ze sbírek Voda v ohni a Zálivy těšení. Představila i připravovanou novou sbírku Tančící zrnko prachu. V průběhu večera zazněly také židovské písně v podání Marie Kozákové.

06. 02. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (17)

Tajemství permoníků v Dittrichově

6. a 7.února 2014 se konala v pobočce Dittrichova literárně výtvarná dílna Tajemství permoníků s paní malířkou a spisovatelkou Andreou Popprovou. 80 dětí ze ZŠ Resslova, Sázavská a Vojtěšská se na toto setkání s autorkou knihy připravovalo již od Vánoc, protože pod školní vánoční stromeček dostaly všechny tyto děti právě knihu Tajemství permoníků! Společně s paní učitelkou ji stihly přečíst a splnit různé permonické úkoly.

04. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (6)

Pasování v Dittrichově

Do druhého ročníku ZŠ vstupují od září děti, které přicházely v loňském školním roce do poboček MKP, aby se tu pod vedením knihovnic, knihovníků a paní učitelek připravily na roli čtenáře. Všem, kdo se jim věnovali, patří velké poděkování. A dětem velké blahopřání za kus poctivě odvedené práce. Štastnou cestu do světa literatury! Pro připomenutí slavnostních okamžiků otografie z některých knihoven. Také letos se slavnost Pasování na čtenáře pro čtenáře z knihovny Dittrichova odehrála v Emauzích. TIP! Poslechněte si reportáž na rádiu Proglas!