Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

05. 04. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (34)

Noc s Andersenem 2014

Letošní Noc s Andersenem je za námi. Ve čtyřech pobočkách nocovalo 64 dětí, průběh byl zdárný a všichni si Noc opravdu užili. Partnerem se tentokrát stal oblíbený dětský hrdina komisař Vrťapka. V ústřední knihovně předcházelo večernímu programu velké zábavné odpoledne, které připravilo nakladatelství Morkes a o.p.s. Žít spolu. Na děti čekala spousta překvapení a zážitků. Workshopy, výtvarné dílny, divadelní představení, napínavé soutěže a setkání s pohádkovými hrdiny děti přivítaly s nadšením. Autor postavičky detektiva Vrťapky, ilustrátor Petr Morkes, zůstal i na první část nocování. Ve fotogalerii najdete jednotlivé pobočky v tomto pořadí – detektivní pátrání v Korunní; detektivové na Opatově; džungle na Smíchově a vrťapkovské nocování v Ústřední knihovně. Velmi děkujeme všem knihovníkům, knihovnicím a dobrovolníkům, prostě každému, kdo se na Noci podílel. Ať žije Noc s Andersenem 2015!

02. 11. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (5)

Výstava Heleny Hruškové-Štefkové

Od 30. září do 2. listopadu měli návštěvníci knihovny Opatov možnost shlédnout výstavu akademické malířky Heleny Hruškové-Štefkové Čistá příroda. Vstaveny byly především olejomalby květin aranžovaných ve váze, lučních květin, lesních zákoutí i míst s vodním tokem. Inspiraci autorka nacházela v přírodě Orlických hor, kam pravidelně od dětství zajíždí na chalupu. Její obrazy dokážou navodit uklidňující atmosféru a vyvolat u diváka dojem, že se sám ocitl uprostřed čisté nezkažené přírody.

05. 04. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (40)

Noc s Andersenem 2013

Ve čtyřech pobočkách Městské knihovny v Praze strávilo dobrodružnou noc 54 dětských nocležníků. Vydali se na Putování ve stopách psích tlapek (inspirace L. Aškenázym) v Korunní, na Opatově poznávali a vyráběli si pražská strašidla. Ve smíchovské pobočce se sešli vyslanci druhých světadílů, aby se seznámili se současnou Evropou (závěr projektu Cestujeme po Evropě). Ústřední knihovna se proměnila ve výcvikové centrum tajných agentů a na základě oblíbených literárních příběhů plnili mladí adepti nejrůznější náročné úkoly a zkoušky. I když se toho moc nenaspalo, nebo možná právě proto, všem se nocování v knihovně moc líbilo a díky za to patří našim knihovníkům i dobrovolníkům.

19. 03. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (13)

Opatov slavil 30 let!

19. 3. proběhla dlouho plánovaná oslava 30. výročí opatovské pobočky. V průběhu dne mohli čtenáři a návštěvníci zhlédnout celkem devět pořadů, z nichž většina byla hudebních a v různých žánrech – kytary, banjo, saxofonové kvarteto a cimbálová muzika, vystoupení ZUŠ Jižní Město (taneční, pěvecké a hudební). Děti pobavila veselá klauniáda a literárně divadelní pořad Knížka Helča. K přátelskému posezení s ředitelem MKP RNDr. Tomášem Řehákem se sešli hosté, kteří byli a jsou s knihovnou spojeni – ať už pracovně, nebo srdcem.

14. 11. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (14)

Pocta Jiřímu Trnkovi

V rámci akce Noc s Andersenem byl každý z dětských účastníků vtažen do světa loutek. Výroba, nazkoušení divadelní hry a ráno po probuzení i odehrání divadelního představení pro rodiče. Prostě paráda :-)

02. 10. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (19)

Dny Prahy 11

Pobočka Opatov se připojila k oslavě Dnů Prahy 11 několika zajímavými akcemi. V úterý 11. září v dopoledních hodinách proběhlo povídání s kronikářem Prahy 11 PhDr. Jiřím Bartoněm, v podvečer si čtenáři mohli popovídat s oblíbeným autorem historických románů Vlastimilem Vondruškou. Ve středu 12. září navštívila knihovnu herečka a spisovatelka Ivanka Devátá. Dny Prahy 11 na Opatově zdárně pokračovaly ve čtvrtek 13. září dopoledním výtvarným workshopem s ak. mal. Tomášem Kramplem a večer pak z nového románu četl Michael Viewegh. Týden zábavy v knihovně jsme radostně zakončili v sobotu 14. září představením pro děti a rodiče – Klauniáda. Fotila Jitka Rybková.

27. 04. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (23)

Knihovnické divadlo na Opatově

Opatov – Knihovíci hráli divadlo – a to nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Na krátké divadelní představení o hádankách navázala i následující zábava. Děti měly hádat hádanky, které jim průvodce odpolednem, Roman Solčany, předčítal. Děti byly po zásluze odměněny a ještě než odpolední program končil, už se ptaly, kdy bude pokračování. Foto Jitka Rybková.

13. 11. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (13)

Loupežníci čistí les Řáholec

Knihovna se večer proměnila v hluboký les Řáholec. A ráno pro děti čekalo překvapení, když se přišel podívat Rumcajs :-)

13. 11. 2010 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (11)

Piráti hledají poklad

Noc v knihovně je fajn, ale když jsou tam i piráti, tak je ještě úžasnější. Hledání pirátského pokladu bylo pro děti dobrodružné.

13. 11. 2009 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (11)

Skřítci řádí v knihovně

Děti v knihovně měli možnost nejen potkat pohádkové skřítky, ale též hrát spoustu her přímo v knihovně.

13. 11. 2006 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (10)

Kdo se bojí nesmí do knihovny

Noc v knihovně pro děti, která byla plná zábavy a her.