Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na únor

Březen 2017

Program na duben
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

dnes29. 3.

Okénko
15:00

České malířství – Josef Čapek

Pobočka Opatov – Artotéka srdečně zve milovníky umění na cyklus „České malířství“. Přednáska se koná v učebně pobočky Opatov od 15:00 hodin. Tato část cyklu přiblíží mistry českého malířství první poloviny 20. století. Vstup volný.

Opatov

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
17:00

Salzburg - skvost mezi památkami Unesco

Salzburg – skvost mezi památkami Unesco

Město s výstižnou přezdívkou „Řím severu“ patří díky unikátnímu historickému centru na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. K jeho bohatství přispěl výnosný obchod se solí, k jeho kráse vynikající stavitelé i poloha v kraji majestátních alpských velikánů a malebných křišťálových jezer. Proslavil jej Mozart, Karajan, Doppler a žila v něm i Lída Baarová. Přednáška připomene 20. výročí zařazení Salzburgu mezi světovou elitu a zároveň odstartuje 15. ročník projektu Poznej světové dědictví UNESCO, který slavné město představuje. Projekt probíhá pod záštitou České komise pro UNESCO. Přednáší RNDr. Miroslav Hrdlička

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

zítra30. 3.

Okénko
17:00

Labyrinty starověku a středověku

Symboly, obrazy a mýty jako archetypy poznání Cyklus přednášek je určen pro zájemce o výtvarné umění a filosofii i pro ty, kteří se zajímají o význam archetypů a mýtů v hlubinné psychologii a mytologii.

Labyrinty starověku a středověku

Kruhové podzemní labyrinty starověku vycházejí z tradice bohyní Matek země a jejich kultovních areálů, na něž navazuje i mýtus o krétském Minotaurovi. Nejslavnější labyrinty starověkého Egypta a Řecka bývaly součástí rozsáhlých mysterijních areálů a ve středověku se pak staly součástí výzdoby katedrál. K nejznámějším z nich patří labyrint katedrály v Chartres se dvěma Černými madonami, úzce souvisejícími s touto tradicí. Přednáška je doplněna středověkými písněmi v podání lektorky s doprovodem psaltéria a gotické harfy. Přednáší a zpívá RNDr. Mgr. Hana Blochová

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

Univerzální vědomí - Bůh - Láska

Zdravé postoje k životu
Městská knihovna pro vás ve spolupráci s časopisem Regenerace připravila následující setkání.

Univerzální vědomí – Bůh – Láska

Psychologicko- filozofické pojednání PhDr. Patricie Anzari, CSc. o transpersonální dimenzi lidského příběhu. Praktický přístup k překonávání rozdílů ve vyznání, názorech a přesvědčení, k nacházení společné řeči a vzájemnému respektu. Možnosti využití výsledků zkoumání stavů rozšířeného vědomí.

Ústřední knihovna

Cena 40,-

Určené pro: .

Program na únor

Březen 2017

Program na duben
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en