Přeskočit na hlavní obsah

Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

-

Úvod    Novinky    Fotogalerie    2013

2013

Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

13. 12. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (15)

Hudební dýchánek v Ústřední knihovně

pátek 13. 12. 2013 proběhl v Ústřední knihovně Hudební dýchánek, který slavnostně ukončil Vyladěný rok hudby Městské knihovny v Praze. Proběhl slavnostní křest makety objednaného vinylu s vítěznými skladbami z celoroční soutěže Čtu příběh slyším hudbu o nejlepší knižní soundrack, náslech všech soutěžních skladeb a také divadelní kreace knihovnického divadelního souboru Vý; (čti Výstředník) Superknihovnice 2 : Otrava. Rozešli jsme se v dobré nádadě i s houserem, kohoutem a kačerem…

29. 11. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (22)

Oděv jako umění na Hradčanech

V pobočce Hradčany představila svou tvorbu textilní výtvarnice Janka Procházková. Společně s ní vystavila její dcera, oděvní návrhářka Janka Maredová návrhy historických kostýmů a plesových šatů. Vernisáž výstavy doplnily hudebním vystoupením děti ze ZUŠ U Půjčovny.

13. 11. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (12)

Modrožluté čtení

Hudebně-poetický večer laděný do modré a žluté proběhl v pobočce Hradčany 13. 11. Autorské čtení z knih s modrým a žlutým přebalem připravila paní Renáta Šťastná. Že život přináší radostné i vážné okamžiky, které je vždy třeba brát s nadhledem, si posluchači uvědomili i díky krásnému kytarovému doprovodu Ing. Jana Paulíka.

06. 11. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (5)

Vernisáž obrazů Heleny Slavíkové - Hruškové

Ve středu 6. 11. proběhla ve foyer opatovské knihovny vernisáž výstavy Lesy akademické malířky Heleny Slavíkové – Hruškové. Účast byla opravdu hojná – sešlo se zhruba 40 hostů, především malířčiných přátel a kolegů ze ZUŠ Buštěhrad, kde Helena Slavíková učí výtvarnou výchovu. Úvodní slovo o autorčině díle pronesl její dlouholetý přítel Jiří Davídek, který vyzdvihl především vitalitu a pracovitost téměř devadesátileté malířky. Na kytaru večerem provázel Petr Štěpánek.

05. 11. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (13)

Strašidla ve Stodůlkách

V pobočce Stodůlky představil pan Hynek Klimek dětem své Strašidláře. Knížky z této řady jsou velmi oblíbené, ať už se jedná o strašidla hradní, lesní, vodní, či jiné bytosti. Ta většinou vycházejí mezi lidi zjednat nápravu, když někdo nejedná správně.

02. 11. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (5)

Výstava Heleny Hruškové-Štefkové

Od 30. září do 2. listopadu měli návštěvníci knihovny Opatov možnost shlédnout výstavu akademické malířky Heleny Hruškové-Štefkové Čistá příroda. Vstaveny byly především olejomalby květin aranžovaných ve váze, lučních květin, lesních zákoutí i míst s vodním tokem. Inspiraci autorka nacházela v přírodě Orlických hor, kam pravidelně od dětství zajíždí na chalupu. Její obrazy dokážou navodit uklidňující atmosféru a vyvolat u diváka dojem, že se sám ocitl uprostřed čisté nezkažené přírody.

10. 10. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (42)

Coniáš 2013 aneb Život po životě

CONiáš s podnázvem Život po životě už je úspěšně za námi. Návštěvníci bez bázně a hany nahlédli do posmrtného světa, seznámili se s životem upírů, zombíků, duchů a další nemrtvou havětí. Kromě zajímavých přednášek se bylo možno zabavit hraním deskových i RPG her, půjčovaly se, vyměňovaly i prodávaly knihy, soutěžilo se o strašidelné muffiny. Došlo i na vyhlášení fantasy odnože hudební soutěže. A kdo všechno nám tu přednášel? To už se podívejte ve fotogalerii.

21. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (24)

Zažít město jinak na Smíchově

Sousedskou slavnost se pobočka Smíchov rozhodla uspořádat u příležitosti 10. výročí knihovny v tržnici. Na parkovišti před knihovnou, které bylo v sobotu 21. září bez aut, se sešli sousedé blízcí i vzdálenější. Parkoval zde pouze náš bibliobus Oskar. Prodávaly se šperky, oblečení, zkoušely (nebo jen obdivovaly) kostýmy z fundusu Švandova divadla, měnily knihy, jezdil slalom na odrážedlech, vyrábělo z papíru, tulilo v Tuli vacích, hrály hry a mnoho dalšího. Nechyběl ani kulturní program. Podívejte se sami!

14. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (49)

X. Pražská muzejní noc v knihovně

Jubilejní X. ročník Pražské muzejní noci vnesl do Ústřední knihovny cirkusový rej kombinovaný s diskotékou. Jednoznačný úspěch totiž zaznamenalo zejména divadelný představení Marky Míkové Cirkus Kus-kus v dětském oddělení a jukebox kombinovaný s poležením na vacích Tuli. Za poznáním se návštěvníci vypravili do klubovny, kde na ně čekaly zajímavé materiály z divadelní oblasti. Kdo zavítal do pobočky Dejvice, narazil na Středověk – a to v jeho pravé podobě. K vidění a vlastnoručnímu „osahání“ byla šatlava, souboje, katapulty i stará řemesla. Fotila Jitka Roškotová.

04. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (19)

Pasování v Modřanech

Do druhého ročníku ZŠ vstupují od září děti, které přicházely v loňském školním roce do poboček MKP, aby se tu pod vedením knihovnic, knihovníků a učitelek připravily na roli čtenáře. Všem, kdo se jim věnovali, patří velké poděkování. A dětem velké blahopřání za kus poctivě odvedené práce. Štastnou cestu do světa literatury! Pro připomenutí slavnostních okamžiků fotografie z některých knihoven. V Modřanech proběhlo Královské pásování s tvůrčí dílnou ilustrátora Jiřího Fixla.

04. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (18)

Pasování na Letné

Do druhého ročníku ZŠ vstupují od září děti, které přicházely v loňském školním roce do poboček MKP, aby se tu pod vedením knihovnic, knihovníků a paní učitelek připravily na roli čtenáře. Všem, kdo se jim věnovali, patří velké poděkování. A dětem velké blahopřání za kus poctivě odvedené práce. Štastnou cestu do světa literatury! Pro připomenutí slavnostních okamžiků fotografie z některých knihoven. Na Letné malé čtenáře pasovala spisovatelka a knihovnice Olga Černá. Fotila Irena Šormová.

04. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (11)

Pasování ve Stodůlkách

Do druhého ročníku ZŠ vstupují od září děti, které přicházely v loňském školním roce do poboček MKP, aby se tu pod vedením knihovnic, knihovníků a paní učitelek připravily na roli čtenáře. Všem, kdo se jim věnovali, patří velké poděkování. A dětem velké blahopřání za kus poctivě odvedené práce. Štastnou cestu do světa literatury! Pro připomenutí slavnostních okamžiků fotografie z některých knihoven. Do Stodůlek zavítali na pasování skuteční rytíři. Fotili Miloslav Linc a Marta Kravčíková.

04. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (6)

Pasování v Dittrichově

Do druhého ročníku ZŠ vstupují od září děti, které přicházely v loňském školním roce do poboček MKP, aby se tu pod vedením knihovnic, knihovníků a paní učitelek připravily na roli čtenáře. Všem, kdo se jim věnovali, patří velké poděkování. A dětem velké blahopřání za kus poctivě odvedené práce. Štastnou cestu do světa literatury! Pro připomenutí slavnostních okamžiků otografie z některých knihoven. Také letos se slavnost Pasování na čtenáře pro čtenáře z knihovny Dittrichova odehrála v Emauzích. TIP! Poslechněte si reportáž na rádiu Proglas!

04. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (18)

Pasování na Korunní

Do druhého ročníku ZŠ vstupují od září děti, které přicházely v loňském školním roce do poboček MKP, aby se tu pod vedením knihovnic, knihovníků a paní učitelek připravily na roli čtenáře. Všem, kdo se jim věnovali, patří velké poděkování. A dětem velké blahopřání za kus poctivě odvedené práce. Štastnou cestu do světa literatury! Pro připomenutí slavnostních okamžiků fotografie z některých knihoven. Spisovatelka Simona Wagnerová povýšila do stavu čtenářského děti v Korunní. Fotila Berenika Haladová.

02. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (8)

Vernisáž obrazů Miroslava Mařence

pondělí 2. září proběhla ve foyer opatovské knihovny vernisáž obrazů Miroslava Mařence, strojního inženýra a letošního absolventa AVU. Účast byla hojná, přišli i malířovi známí, kteří sami posloužili jako modely pro některé z vystavených obrazů. Hosté měli možnost slyšet přímo od autora, jak jeho hyperrealistická díla vznikala, čím se inspiroval a proč si ke své diplomové práci vybral právě téma antikvariátu a starožitností. Výstava bude v knihovně na Opatově k vidění až do pátku 27. září.

Další


Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny