Drásavá vzpomínka na Kurta Cobaina

Jan Mládek z Hudebního oddělení připomíná neradostné výročí smrti Kurta Cobaina v dubnu 1994.    

Celý článek
Hudební novinky: březen 2024

Český folk a písničkářství, opery Leoše Janáčka i moderní koncertní sály se špičkovou akustikou. To jsou témata březnových novinek, které pro vás připravilo Hudební oddělení Ústřední knihovny.    

Celý článek
Karel Kryl: dvojí výročí

Písničkář a básník Karel Kryl letos slaví hned dvojí výročí. Jan Mládek z Hudebního oddělení Ústřední knihovny k tomu píše krátkou vzpomínku.    

Celý článek
Hudební novinky: únor 2024

Únorové novinky Hudebního oddělení Ústřední knihovny se zaměří na tři publikace ze světa pop music a jazzu, jež vykazují autobiografické rysy, ale každá trochu jinak.    

Celý článek
Hudební novinky: leden 2024

První novinky letošního roku, které pro vás pravidelně připravuje Hudební oddělení Ústřední knihovny , se zaměřují na dětského čtenáře i na ty, kteří už mají dětství dávno za sebou a rádi by si zavzpomínali na devadesátá, případně raná nultá léta.    

Celý článek
Půjčte si domů přehrávač CD a DVD

Od nového roku si můžete půjčit přehrávač „cédéček“ a „dévédeček“ v Hudebním oddělení Ústřední knihovny.    

Celý článek
Hudební novinky: prosinec 2023

Hudební oddělení Ústřední knihovny si pro vás v posledních novinkách roku 2023 nachystalo tři tipy ke čtení. A témata? Jaromír Nohavica, Josephine Baker a kniha zkoumající vztahy mezi hudbou, politikou a násilím.    

Celý článek
Hudební novinky listopad 2023

To, co spojuje dnešní novinky, které si pro vás připravilo Hudební oddělení Ústřední knihovny, je kytara a láska k ní.    

Celý článek
Filmová hudba, hudební film a mnoho dalšího

Máte rádi filmovou hudbu? Chcete si půjčit hudební filmy nebo záznamy scénických představení? Přijďte do Hudebního oddělení Ústřední knihovny .    

Celý článek
Hudební novinky: říjen 2023

Podzim je tu a s ním i tipy na čtení z Hudebního oddělení Ústřední knihovny. Věnovány jsou tentokrát Jiřímu Černému, unikátní publikaci o hudebním vkusu teenagerů za státního socialismu a průlomové knize o hip hopu.    

Celý článek
Hudební novinky: září 2023

Po letní odmlce vám Hudební oddělení Ústřední knihovny přináší tipy ke čtení ke zpříjemnění blížících se podzimních večerů. Tentokrát se zaměříme na Rolling Stones a na operu v rozličných podobách.    

Celý článek
Historie hudebního oddělení

Historie hudebního oddělení, které se může mezi českými i některými evropskými knihovnami pochlubit prvenstvím ve velikosti svých fondů, sahá až do 80. let 19. století.    

Celý článek
130 let Hudebního oddělení online

Hudební oddělení Ústřední knihovny slaví 130 let, proto jsme připravili online výstavu, která mapuje nejdůležitější body historie našeho oddělení.    

Celý článek
Hudební novinky červen 2023

Hudební oddělení Ústřední knihovny pro vás připravilo tipy na čtení. Nahlédneme do dopisů, monografie i do vědeckých studií či soupisů technických přístrojů.    

Celý článek
Hudební novinky květen 2023

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo tradiční nadílku novinek z fondu. Tentokrát se zaměřilo na jednoho skladatele a dva odlišné fenomény: Československý underground a (především) americký muzikál.    

Celý článek
Další stránka
strana z  2