Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Toyen a kniha

Letos v září uplyne 40 let od smrti jedné z největších českých malířek 20. století – Toyen (vlastním jménem Marie Čermínová). Tato umělkyně je dnes nejvíce známá svými snovými obrazy na plátně, neméně důležitá ale byla i její knižní tvorba. Soupis knižního díla této umělkyně vytvořil v roce 2003 sběratel Petr Ladman, který dospěl k obdivuhodným 516 položkám.    

Celý článek
Zrušené akce – podzim 2020

Vážení čtenáři, z důvodů nepříznivého vývoje pandemické situace, může v tuto chvíli dojít k rušení některých akcí. Prosím sledujete informace v tomto článku.    

Celý článek
Soutěžte s Pepinou Karáskovou

Soutěžte s Pepinou Karáskovou na pobočce Korunní během celého října.    

Celý článek
E-knihy od nakladatelů: Malvern

Pomáháme nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. A to knihy nejen papírové, ale i elektronické, jednoduše řečeno e-knihy. E-knihy jsou o prázdninách ideálním společníkem na cesty nebo k vodě. Vyberte si ty nejzajímavější z produkce předních českých nakladatelů. V září představujeme pražské nakladatelství Malvern.    

Celý článek
Zažít město jinak 2020

Zažít město jinak jsou oblíbené sousedské slavnosti, které se konají vždy třetí víkend v září. Účastnit se jich bude i knihovna. Čeká vás pestrý program na Mariánském náměstí i půvabné chvíle, které prožijete v blízkosti našich poboček.    

Celý článek
Představujeme: Suterén

Co je Suterén? Sdílený prostor, kde můžete vyzkoušet spoustu zajímavých věcí. Pracovat na vlastních projektech nebo se účastnit vzdělávacích workshopů.    

Celý článek
Legendární CONiáš

Čtrnáctý ročník nejlepšího conu roku je tady! Legendární CONiáš se zaměří na mýty a legendy, bude vyprávět příběhy z časů, kdy oceány pohltily Atlantidu. anebo i z dob dávno předtím… ale i z dob dávno poté. Program CONiáše snad nikdy nebyl takto našlapaný. Těšíme se na vás v sobotu 19. 9. 2020 od 09:30 hodin.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – září 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Pražská kniha – září 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Září patří tipům Michaela Fialy, lektora cizojazyčné literatury a komiksů.    

Celý článek
Hudební podzim 2020

Na podzim pro vás máme bohatou nabídku mimořádných hudebních zážitků. Co vás čeká? Koncert obnoveného Nerezu se zpěvačkou Lucií Šoralovou. Průřez klasickou vážnou hudbou v podání Zemlinského kvarteta. A nechybějí ani stálice jako Ondřej Havelka a Rudy Linka. Nechte se zlákat!    

Celý článek
Knihovna v září 2020

Od září 2020 rozšiřujeme mimořádnou otevírací dobu a výpůjčky ponecháváme prodlouženy na 5 týdnů. Prosíme věnujte také pozornost hygienickým opatřením, která doporučujeme dodržovat při návštěvě knihovny.    

Celý článek
Stáhněte si program kina MKP!

Stáhněte si program kina MKP v sálech Ústřední knihovny na září 2020 ve formátu PDF.    

Celý článek
Jezerka je otevřena a šije!

Pobočka Jezerka právě prochází rozsáhlou opravou fasády, aby byla nová a krásná. Budovu v tuto chvíli obepíná lešení, ale máme pořád otevřeno. Najdete u nás nejen knihy, ale půjčujeme také šicí stroje v tzv. Atelieru. Přijďte se podívat!    

Celý článek
RING X10

Přijďte se podívat na festival nezávislé kultury a komunitních aktivit. Kde a kdy se koná? Probíhá ve dnech 24. – 30. srpna 2020 na pražském Mariánském náměstí!    

Celý článek
Pražská kniha – srpen 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Srpen patří tipům Šimona Oppelta, lektora odborné literatury.    

Celý článek
Další stránka
strana z  5